Plnou parou vpřed se vydají na Konopišti

Konopiště – Funkční modely parních a ohňových strojů mohou ve čtvrtek 19. července návštěvníci obdivovat v historických zámeckých garážích na Konopišti. Na terase bude k vidění originál amerického parního automobilu následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, s nímž brázdil cesty monarchie. Hudební doprovod obstará Ladislav Šedivý, vynálezce a předseda Klubu přátel parních strojů, se svou parní lokomobilou, která bude pohánět flašinet. Akce nazvaná po skotském vynálezci a parním inženýrovi Odpoledne s Jamesem Wattem potrvá od 14 do 19.30 hodin. (jvr)

V Benešově začala oprava křižovatky

Benešov – Co nový den pracovního týdne, to další uzavírka silnice. To nyní platí o dopravní situaci ve městě Benešov. V pondělí začala úplná uzavírka ulice Zapova z důvodu odstranění havárie inženýrské sítě – kanalizační stoky. Předpokládaný termín dokončení je v pondělí 27. srpna. Den poté se pro řidiče na měsíc uzavřela komunikace v ulicích Jiřího Horáka a Jana Švermy. A ve středu začala oprava vozovky v křižovatce ulic Konopišťská a Ke Stadionu. Průjezd křižovatkou je umožněn jednosměrně a to ve směru od centra do ulice Ke Stadionu. Částečně je uzavřena silnice II/110 a zcela neprůjezdná je silnice III/10614. Obousměrná objízdná trasa měří dva kilometry, vede ulicí Ke Stadionu do ulice Máchova. Odstraňování závad ve sjízdnosti a obnova původních vlastností vozovky potrvají do pondělí 20. srpna. (jvr)

Motorkáře po nehodě podpoří Keep Respect v Kladrubech

Kladruby – Keep Respect, akce na podporu motorkářů po nehodě, se uskuteční v sobotu od 9 hodin v areálu Rehabilitačního ústavu Kladruby. Motorkářský sraz otevřený veřejnosti má upozornit na rizika spojená se silničním provozem a zvýšit ohleduplnost jeho účastníků. Na programu je kaskadérská show, spanilá jízda, společné bubnování, hudební vystoupení a ohnivá show. Výtěžek ze vstupného poputuje na dobrou věc. (jvr)