Kvůli tomu dojde také k přechodné úpravě provozu, který bude vyznačen na mobilním dopravním značení, na vedlejších silnicích. Ulice Sokolská, Nádražní a Zahradní poslouží jako objízdné trasy.

Úřad povolil zvláštní užívání poříčské ulice Ve Vilách

Zvláštní užívání komunikace povolil svým rozhodnutím v poříčské ulici Ve Vilách Silniční správná úřad Benešov. Důvodem jeho rozhodnutí, s nímž souhlasí také Dopravní inspektorát Policie ČR Benešov, je stavba vodovodu a kanalizace. Umístění inženýrské sítě se dotýká také krajské silnice číslo II/109 vedoucí z od Nespek přes Poříčí nad Sázavou do Čerčan. Uložení sítě tam bude v zeleném pásu hned vedle vozovky. Jak úřad také uvádí, uložení v zelenám pásu se povoluje na dobu životnosti vodovodu.

Počasí má hodům ve Zvěstově přát

Parádní babí léto a ještě k tomu kulinářské pohlazení by v sobotu 12. října od 10 hodin měli prožít ti, kteří se dostaví do centra Zvěstova na oblíbené rybí hody. Na rozdíl od druhé srpnové soboty, kdy účastníci zvěstovského bigbítového festivalu promokli, tentokrát „rosničky“ slibují blankyt, sluníčko a příjemných 22 stupňů Celsia. Rybí polévku organizátoři ze sboru dobrovolných hasičů uvařili přes noc a tento den ji společně s tepelně upravenými rybími podkovami nabídnou hostům. U Návesního rybníka jim zahraje také dechovka.