Stánky si mohou zájemci pronajímat již jen pár dnů
Vlašim - Zájemci o stánkový prodej při tradičních Májových slavnostech ve Vlašimi, které se opět ve městě konají 1. května, si mohou již od března požádat o pronajmutí stánkového místa. Pronájem těchto míst ale bude ukončen již za pár dní, ve středu 18. dubna. Proto by potenciální prodejci neměli meškat.

Silnici v Sázavě zúží a dvě ulice uzavřou
Sázava - Kvůli rekonstrukci vodovodu se musí řidiči projíždějící Sázavou obrnit trpělivostí. Od čtvrtka 19. dubna do 27. května bude zúžena vozovka v rámci Oldřichova nábřeží na jeden jízdní pruh, a to v délce asi 50 metrů. Zcela uzavřeny budou části ulic Školská a Soběslava Pinkase.

Kvůli lodím zvýší hladinu
Slapy - Státní podnik Povodí Vltavy upozorňuje na zvýšení hladiny v nádrži Slapy, a to ve dnech od 29. dubna do 1. května, za účelem usnadnění manipulace při spouštění plavidel na vodní dílo. Hladina vody bude přechodně zvýšena na kótu minimálně 270,00 metrů nad mořem.

Budoucí podobu votického sídliště budou řešit s občany
Votice - Obyvatelé Votic se mohou zúčastnit veřejného projednání územní studie veřejného prostranství, která se týká votického sídliště, a tak ovlivnit podobu místa, kde žijí. Setkání se bude konat v kinosále ve Voticích v úterý 17. dubna od 16 hodin.

Vstupenky na Cimrmany jsou do poslední vyprodány
Vlašim - Divadlo Járy Cimrmana se skvělými českými herci, v popředí se Zdeňkem Svěrákem, se představí na začátku června ve Vlašimi, a to se známým představením Blaník. Již nyní ale jsou vstupenky na toto představení, které se bude konat 15. června od 19 hodin ve vlašimském Kulturním domě Blaník, do poslední vyprodané. Zájem diváků byl velký. Prodej vstupenek trval jen něco přes hodinu. Milovníci Cimrmana si tak mohou zakoupit už jen lístky na divadelní hru Švestka, kterou na prknech co znamenají svět odehrají 17. června od 19 hodin v KD Blaník louňovičtí ochotníci Blaníci.

Pyšelští občané mohou trénovat golf zcela zdarma
Pyšely - Provozovatelé golfového hřiště v Pyšelích se rozhodli obdarovat pyšelské obyvatele a ukázat jim, že golf není nuda. Proto každou sobotu zvou občany Pyšel k tréninkům, které se konají vždy od 10 do 11 hodin. Ani zítřek tak není výjimkou. Golfový trénink, který za normálních okolností vyjde zájemce na 15 tisíc korun, mají pyšelští občané zdarma. Během hodiny se přítomní dozví základy golfu i jeho pravidla. A golfové vybavení bude na místě k zapůjčení také bez poplatků.