Právě proto dojde k rozprodeji zařízení, které továrna ještě má. Část movitých věcí pro tuto pohledávku bude prodána samostatně v dražbě, která se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu od 9 hodin. Soud oznámil také odhadní cenu dražených věcí. Například CNC vertikální centrum Hartford PRO chce prodat za necelých půl milionu.

Drogérie z centra města mizí na okraj

Benešov – Zákazníci z centra Benešova zvyklí na nakupování v obchodě dm drogerie markt umístěné v obchodním domě Hvězda, si musí zvyknout na to, že tento obchod pro ně je „trošíčku“ z ruky. A že už jim nebude stačit jen pár minut k tomu, aby „skočili“ do Hvězdy třeba jen pro mýdlo.

Společnost dm drogerie markt totiž v úterý otevřela svůj nový obchod na jiném místě města. „Z obchodního domu Hvězda se původní prodejna přesunula do obchodní Galerie Červené Vršky,“ potvrdil Jiří Peroutka, manažer komunikace dm drogerie markt. Prodejna je otevřená celý týden od osmi ráno do osmi večer. Prodejní plocha má 325 metrů čtverečních a v místě je také parkoviště pro auta.

V ulici dostane prostor auto řidiče ZTP

Benešov – Místní úpravu provozu v benešovské Vlašimské ulici ve směru na Vlašim projednal a povolil po Policie ČR také Silniční správní úřad Benešov. O místo pro zaparkování vozidla na silnici II. třídy číslo 110 proti Dopravnímu inspektorátu Policie České republiky Benešov požádala občanka Benešova, které nyní úřad vyšel vstříc.

Povolil jí zřídit takzvané vyhrazené parkoviště osazené tabulkou s nápisem Réservé. Vyhrazené parkoviště je určeno pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou. Zřízení této rezervace místa má zajistit dopravní obslužnost navrhovatelky.