Ulice zůstanou 'na suchu'

Benešov - Bez dodávky elektřiny se už v úterý 16. října ocitnou v době od 7.30 do 15 hodin obyvatelé tří benešovských ulici. Proud v tu dobu nepůjde kvůli plánované odstávce v řadě odběrných míst v ulicích Černoleské, Pod Lihovarem a také v jednom objektu v ulici U Pivovaru.

Jednání o chodníku povedou na staveništi

Čtyřkoly - Přímo na ulici svolali pracovníci benešovského stavebního úřadu k jednání ty, jichž se týká stavba chodníku. Pozvání k ústnímu jednání přitom oznámil veřejnou vyhláškou tak, jak jim ukládá zákon. Jednání se uskuteční na základě žádosti o vydání stavebního povolení, o něž požádal stavebník. Tím je obec Čtyřkoly. Chodník má vést podél silnice třetí třídy číslo 1096 a se stavbou komunikace souvisí i stavba opěrné zdi. Jednání s ohledáním místa stavby se uskuteční v pátek 19. října od 9.30. Ti, jichž se jednání týká se sejdou před Obecním úřadem Čtyřkoly.

Hasiči rozstříhají auto

Benešov - Jedny z nejatraktivnějších ukázek mají při různých exhibicích, profesionální hasiči. Nejinak tomu bude i příští sobotu 13. října při už šestém Dnu prevence. Ten připravuje město Benešov společně se složkami Integrovaného záchranného systému. Koná se v bývalých Táborských kasárnách a návštěvníci při něm uvidí také práci zdravotních záchranářů, policistů a strážníků. Každá ze složek s sebou přiveze také techniku. A hasiči dorazí i s hydraulickými nůžkami, pomocí nichž se dostávají k lidem zaklíněným ve zdemolovaných autech. Program je určený jak pro dospělé, tak děti. Všem zahraje tloskovská kapela Kabrňáci.