Stranou nezůstanou ani doprava, bezpečnost ve městě a problémy s parkováním. Nabídku témat doplní volný čas, kultura a architektura. Prostor dostanou i názory na soužití občanů a radnice.

Policisté hledají svědky riskantního manévru na I/3

Nebezpečný manévr, otáčení přes dvojitou čáru, kterého se dopustil zatím nezjištěný řidič kamionu minulý týden na silnici I/3 u křižovatky na Čtyřkoly, prověřuje policie. „Řidič se dopustil přestupku, za který může na místě dostat pokutu do dvou tisíc korun a ve správním řízení sankci 1500 a 2500 korun,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Benešov Eva Stulíková.

Videozáznam, který zveřejnil server idnes má k dispozici dopravní inspektorát v Benešově. Ani to ale k vypátrání řidiče nákladního auta zatím nestačilo. Policisté proto potřebují ještě další informace k uvedené události. Pak, pokud se jim podaří zjistit totožnost řidiče, může šofér očekávat postih.

Dopravní opatření kvůli optickým kabelům potrvá déle

Dopravní opatření v ulicích Na Bezděkově, Bezručově, Zapově, Vlašimské a Hráského a v jejích vnitroblocích, které začalo kvůli budování jedné z inženýrských sítí v pátek 2. srpna a mělo trvat do pondělí 30. září, bude delší. Akce s názvem Optická síť Benešov – 1. etapa a s ní související opatření odsouhlasila Policie ČR a Silniční správní úřad na základě žádosti navrhovatele, firmy Centralis, nyní stanovil změnu termínu ukončení dopravního opatření. To má nově skončit v pátek 8. listopadu.