O zdravé výživě si popovídají v klubu
Benešov - Přednášku na téma Nebojte se plynatosti aneb Návrat k luštěninám si užijí zájemci v rámci Klubu seniorů Benešov. Ve středu 29. listopadu od 17.30 do 18.30 bude o zdravé výživě přednášet Robert Žižka, který se věnuje správnému životnímu stylu. O tom, že jsou luštěniny skutečně zdravé, a mohou se jíst i bez toho, aniž by člověka nadýmaly, se díky Robertu Žižkovi dozvědí všichni, kteří dorazí do benešovského klubu v ulici Marie Kudeříkové.

Originální tvorbu českých designerů představí na trhu
Benešov – Trh s originální tvorbou českých designérů mohou ve čtvrtek 30. listopadu navštívit všichni, kteří chtějí třeba coby dárek pod stromeček pořídit netradiční české výrobky. Masarykovo náměstí v Benešově oživí od 10 do 18 hodin na třicet stánků českých návrhářů, šperkařů i výtvarníků. Návštěvníci si na akci vychutnají i svařené víno či jiné vánoční dobroty.Večírek v kavárně bude ve znamení hudby i poezie
Benešov – Hudebně poetický večírek se uskuteční v pátek 1. prosince v Cafe Bar Terasa v Benešově. Od osmé hodiny večerní se na akci představí Zdeněk Klestil, který příznivcům nabídne výběr ze své poezie. Hudbu na večírku naopak zajistí uskupení Syrový tóny. Kapela atmosféru pátečního večera oživí pomocí akustické kytary, basy, akordeonu i membranofonu. Posluchači se tak mohou těšit na autorské písně skupiny i na zhudebněnou poezii od François Villona nebo Jaroslava Vrchlického.

Vánoční stromky si mohou zájemci objednat na radnici
Benešov – Další masové zdobení vánočních stromků chystá pod názvem Ozdobíme stromečky a rozezní se zvonečky město Benešov a jeho Kulturní a společenské centrum. Akce se v centru města odehraje už 10. prosince. Základem setkání na Masarykově náměstí bude zdobení vánočních stromků. Ke společnému dílu si zájemci předem mohou zdarma rezervovat svůj vlastní stromek a potom ho zkrášlit z domova přinesenými ozdobami. Stromky budou pak vystavené na několika místech městského centra. Zdobit je budou také děti z DDM.