O české hlavě promluví Forejt
Neveklov - Hlava českého státu v historii a moderní době. Právě tak nazval svou přednášku někdejší dlouholetý šéf protokolu prezidentů ČR, letos jednačtyřicetiletý, Jindřich Forejt. V zasedací místnosti MěÚ Neveklov pohovoří a s přítomnými i podiskutuje ve čtvrtek 25. ledna od 17 hodin. 

Maršovičtí ochotníci přijedou do Heřmaniček
Heřmaničky – Tenkrát v Dalastownu je název představení, které přijedou do sokolovny v Heřmaničkách představit maršovičtí ochotníci. Ti vystupují pod spolkem Zornice, který založili pro obnovu tradičního ochotnického hraní v jejich obci. Divadlo si zájemci v Heřmaničkách užijí v sobotu 27. ledna od 18 hodin.O léčebném konopí se více dozví při kurzu v zahradě
Karhule – Je možné vyléčit léčebným konopím například cukrovku, roztroušenou sklerózu, Crohnovu chorobu, neurodegenerativní onemocnění, nespavost, chronickou bolest či nádorová onemocnění? To se dozví ti, kteří se přihlásí na kurz, který je naplánovaný na sobotu 27. ledna od 14 hodin v Experimentální zahradě pod Blaníkem v Karhuli. Nejenže se bude mluvit o účincích léčebného konopí, ale také o jeho správném pěstování, zpracování a aplikování. Samozřejmostí bude i úvod do současné legislativy.

Písně ze šedesátých let rozezvučí zázemí knihovny
Týnec nad Sázavou – Songy 60. let. Tak pojmenovali pořadatelé akci, které se koná ve středu 31. ledna od 18 hodin v Městské knihovně v Týnci nad Sázavou. Celou událostí provede Martin Benda, který nejen zazpívá a zahraje na kytaru, ale také potěší přítomné slovem.

Autorovi učarovala Provence
Benešov – Autorovi, jemuž učarovala francouzská Provence a holandská krajina je věnována retrospektivní výstava v Městské výstavní síni na benešovském Malém náměstí v poliklinice. Zdeněk Paďour, malíř, který se věnuje konkrétním tématům i abstrakci tam vystavuje své umění až do pátku 26. ledna.