Do nitra vodní hráze Švihov nahlídnou v pátek návštěvníci

Hulice – Mimořádné exkurze do revizní štoly v hrázi vodní nádrže Švihov se uskuteční v pátek v Hulicích. „Revizní štola je jedním z nejdůležitějších míst na hrázi a jako taková je veřejnosti nepřístupná a přísně střežená. Je to také místo, které v zimních měsících využívá mnoho druhů netopýrů jako své zimoviště,“ uvedla Kateřina Zemanová, ředitelka Vodního domu. Kapacita prohlídek je naplněna, návštěvníci se však mohou zúčastnit dalšího programu, který se koná u příležitosti mezinárodního dne netopýrů ve Vodním domě. Ve 13 hodin se otevře dílna, v 15 hodin se koná přednáška, kterou zakončí krmení netopýrů a možnost pohladit si ty ochočené. (jvr)

Kapela Lahvátor rozproudí sobotní zábavu v Líšně

Líšno – Rocková muzika bude dunit v sobotu 11. srpna od 14 hodin u vagonu v Líšně u Bystřice. Občanské sdružení Líšeňáček spolu s městem Bystřice zvou posluchače na vystoupení kapel Lahvátor, RockTom, Velorex či Schelinger revival. Akce končí hodinu po půlnoci. Vstupné činí sto korun, děti do 150 centimetrů jej mají zdarma. Občerstvení zajištěno. (jvr)

Mazat chleby bezdomovcům budou v Benešově

Benešov – Mazat chleby bezdomovcům budou ve čtvrtek na faře Českobratrské církve evangelické v Husově ulici v Benešově. „Jedná se již o tradiční akci,“ uvedl farář Tomáš Trusina. Zájemci z řad dobrovolníků se mohou přidat od 14 hodin. (jvr)

Revivaloví Bad Boys Blue zahrají na koupališti

Vlašim – Revival Bad Boys Blues rozezvučí v sobotu 11. srpna bar Na koupáku ve Vlašimi. Koncert potrvá od 19 do 22 hodin, poté bude hrát reprodukovaná hudba. Příští sobotu se v areálu Na Lukách uskuteční akce Vlašim žije sportem, naplánována je od 13 hodin. (jvr)

Bytové domy mají nové zateplení

Bukovany – Do finále spěje akce „Zateplení a vytápění bytových domů“ v Bukovanech. Práce byly rozděleny do dvou etap, první začala loni na podzim, druhá se rozeběhla v půlce letošního března. „Loni probíhaly zemní práce – oprava hydroizolace, plynovod s novými přípojkami. Letos došlo na zateplení a rozvody vytápěcích systémů. Během léta doděláváme ústřední vytápění, poté přijdou na řadu kotelny a terénní úpravy,“ uvedl starosta Miroslav Šiška. Náklady činí 11,7 milionu korun bez DPH, obec získala dotaci z fondu IROP ve výši 31,5%. (jvr)