Řidiči v Týnci překračují rychlost

Týnec nad Sázavou – Město zveřejnilo výsledky měření rychlosti, které proběhlo na začátku června v Týnci nad Sázavou, Čakovicích, Podělusích a Chrástu nad Sázavou. Městská policie se ve spolupráci s Policií České republiky pravidelně zaměřuje na příliš rychlé řidiče, tentokrát se její pozornost upnula na problematické lokality, kde často dochází k překračování povolené rychlosti. V průběhu týdne zde naměřila vyšší rychlost u jednačtyřiceti řidičů, přičemž tři z nich jeli o více než dvacet kilometrů za hodinu nad povolenou rychlost. (jvr)

Aulou se ponese sborový zpěv

Benešov – Krásným prostorem auly benešovského gymnázia se ve čtvrtek 21. června ponese sborový zpěv. Mateřská a základní škola Karlov zvou všechny příznivce hudby na koncert dětských pěveckých sborů, který začne s úderem 17. hodiny. (jvr)

Na Dnu zdraví změří i poradí

Benešov – Již popáté budou moct obyvatelé a návštěvníci Benešova přímo v centru města zjistit, jak jsou na tom po zdravotní stránce. Den zdraví se koná ve středu 20. června na Masarykově náměstí od 10 do 17 hodin. Zájemci si mohou nechat bezplatně změřit krevní tlak, podkožní tuk čihmotnost. Zajímavé výsledky určitě přinese měření sílu stisku ruky. Připraveny jsou různé zdravotní testy, například zátěžový, který napoví, jak je na tom daná osoba se zdatností, nebo test životního stylu. Odborníci účastníkům akce poskytnou také individuální poradenství. (jvr)

Místní zachytili, jak vidí Čerčany

Čerčany – Hledáčkem fotoaparátu se čerčanští snažili zvěčnit okamžiky ze života v obci v rámci soutěže Jak vidím Čerčany. Nyní se podělí o své úlovky s veřejností na vernisáži vybraných snímků, která se uskuteční ve čtvrtek 21. června od 18 hodin ve spolkové místnosti. (jvr)

Soutěž v pojídání koláčů ozvláštní poříčskou pouť

Poříčí nad Sázavou – Svatopeterská pouťová zábava potěší místní i přespolní v sobotu 23. června v Poříčí nad Sázavou. Na návsi bude od 16 hodin vyhrávat hudba, pro děti jsou připraveny hry a zlatým hřebem dne bude soutěž v pojídání pouťových koláčů. Pořadatelé, obec a místní dobrovolni hasiči, vyzývají hospodyňky, aby přinesly ochutnat své recepty. (jvr)

Prevence i zábava se spojí na akci votických hasičů

Votice – Preventivní a zábavné odpoledne Bezpečným krokem do prázdnin pořádá v sobotu od 13 hodin Sbor dobrovolných hasičů Votice. Děti i rodiče budou plnit různé úkoly, soutěžit či se vlnit do rytmu na diskotéce. Složky záchranného systému předvedou ukázku své práce. (jvr)

Studenti ze Švédska zazpívají v sázavském klášteře

Sázava – Jedinečnou příležitost vychutnat si klasickou hudbu v podání švédských studentů budou mít v neděli 24. června posluchači v Sázavě. Lundský univerzitní sbor, který je nyní na týdenním turné po České republice a Polsku, vystoupí od 18.30 do 19.30 v sázavském klášteře. Hudební zážitek vyjde dospělé na devadesát korun, děti nad deset let, studenti a senioři zaplatí korun sedmdesát. Děti do deseti let mají vstup zdarma. (jvr)