Kontejnery s objemem 240 litrů jsou umístěny na sídlišti Kněžina na Brodcích, další dva v sídlištích v Týnci a Chrástu nad Sázavou. Odběr je pro občany zdarma.

Majetek školky jde do dražby

Vyhlášku s usnesením o dražbě nemovitého majetku Lesní školky Vlašim vyhlásil Stanislav Pazderka, soudní exekutor z Exekutorského úřadu Písek. Úkolem dražby nemovitostí vlašimské obchodní společnosti bude uspokojení pohledávek společnosti Agrowald – školka Červený Dvůr. Předmětem dražby budou nemovitosti v Polipsech v okrese Kutná Hora a také ty ve Zdebuzevsi u Divišova. Nepůjde o dražbu první, nýbrž už čtvrtou. Výsledná cena nemovitostí je 690 tisíc korun. Dražba se koná v Písku ve čtvrtek 10. října.

Ve Štěpánově si připijí vínem

I když město s prastarou tradicí nepatří mezi Mekky českého vinařství, před několika lety i tam vznikla tradice vinobraní. Téměř každý obyvatel Trhového Štěpánova má pár hlav vinné révy, a tak nakonec došlo i na lisování hroznů. Další Stěpánovské vinobraní připravili organizátoři, město a Spolkový dům na sobotu 14. září. K takové události samozřejmě patří i typická muzika. Tou tentokrát bude na štěpánovském náměstí cimbálová kapela, která si říká Trnka. Štěpánovské vinobraní startuje ve dvě hodiny odpoledne ve spolkovém domě.