Jan Slabý se v komunální politice pochybuje od roku 1986, kdy byl zvolen předsedou MNV Neveklov. Po listopadu roku 1989 působil jako zastupitel, později jako neuvolněný a pak i uvolněný místostarosta a nakonec jako starosta města. V komunálních volbách 5. a 6. října už nekandiduje.

V Zapově ulici se nejezdí!

Benešov - Kvůli zabezpečení pracoviště vodohospodářů při opravě havárie kanalizace v Zapově ulici, stanovil silniční správní úřad přechodnou úpravy tamního provozu. Ulice je proto dočasně, do pondělí 17. září, zcela uzavřena.

V Bedrči vypnou elektřinu

Benešov - Bez dodávky elektřiny zůstanou obyvatelé benešovské části Bedrč 27. září. Distribuční skupina ČEZ bude v uvedenou dobu provádět kontrolu zařízení potřebného k rozvodů elektřiny do podniků a domácností a z toho důvodu vypne v uvedený den na dobu nezbytně nutnou proud. Obyvatelé Bedrče si tak v době od 7.30 do 12 hodin třeba ani neposvítí.

Úřad rozhodl o změně stavby chladírenských skladů

Benešov - Rozhodnutí o změně stavby chladírenských skladů před jejím dokončením vydal benešovský stavební úřad pro společnost Pinko. Úřad přezkoumal žádost firmy z poloviny května a na jejím základě nyní povolil změnu v areálu společnosti v benešovské Vlašimské ulici. Firma může zrušit suterénní sklady a návazné nadzemní obslužné prostory s výtahy a strojovnou. V navrhovaném řešení je celá stavba jednopodlažní, bez suterénních prostor. Může také zrušit podzemní dopravní koridor, strojovnu chlazení na východní fasádě či například snížit úroveň podlahy chladírenského skladu.