Neckyádu chystají v Poříčí

Poříčí nad Sázavou – Netradiční pohled na řeku se naskytne všem, kteří se v neděli 1. července ve 14 hodin sejdou u kostela sv. Havla v Poříčí nad Sázavou. Poplují po ní netradiční plavidla, z nichž majitelé toho nejoriginálnějšího budou za svou kreativitu a odvahu odměněni. Cíl je na louce u Zemanů. Akci spolupořádají místní dobrovolní hasiči. (jvr)

Ostředek slaví, kardinál Duka požehná prapor

Ostředek – Den obce a oslava 120 let sboru dobrovolných hasičů se konají v sobotu 30. června v Ostředku. Kardinál Dominik Duka bude od 10 hodin v zámecké kapli celebrovat mši svatou, během níž požehná nový hasičský prapor. Následovat bude otevření nové hasičské zbrojnice. Během dne se účastníci slavností mohou těšit na ukázku koňské stříkačky z Vranova, soutěž mladých hasičů od 12.30 hodin a vystoupení dětské skupiny Ostřeďáček v 15 hodin.
O hudební část dne se postará dechová kapela Keramička. Taneční zábava se skupinou Šakalí dech propukne v 18.30 hodin. (jvr)

Řidičáky ve čtvrtek v Benešově nevyřídíte

Benešov – Přepážky registru vozidel a řidičských průkazů Městského úřadu Benešov budou ve čtvrtek 28. června z technických důvodů uzavřeny. Agendy budou žadatelům opět k dispozici v pondělí od 8 do 17 hodin. (jvr)

Na děti čeká hraní venku, vodní dílna i pohádkové úkoly

Benešovsko – Několik akcí pro děti ve středu 27. června pořádají spolky na Benešovsku. Rodinné centrum Oříšek otevírá v 9 hodin hernu pod širým nebem na Komenského náměstí ve Voticích, hrami i výtvarnými aktivitami se nejmenší budou bavit do 12 hodin. Dílničky nazvané Hola hola, voda volá se můžete od 15.30 hodin zúčastnit v benešovském Cirgusu. Pokud vaše děti rádi plní úkoly, vydejte se na Cestu za pohádkou, kterou pořádá Mateřské centrum Hvězdička. Vycházka začíná při vstupu do konopištského parku u staré brány v čase od 15.15 do 16.15 hodin, cíl je na křižovatce pod zámkem u sochy lva. Zpět do Benešova se mohou zájemci svézt vláčkem. (jvr)

Na festivalu lidé přispěli na benešovskou onkologii

Benešov – Benefiční hudební festival, který se o víkendu uskutečnil na podporu onkologického oddělení benešovské nemocnice, vynesl celkem 26 150 korun. Účastníci pátého ročníku této akce přispívali u vstupu částkou v minimální hodnotě padesáti korun, za kterou získali originální festivalový odznak. Vybrané peníze budou využity ke zlepšení komfortu prostředí onkologického oddělení, nemocnice by je ráda investovala do čekárny na oddělení. (jvr)

Poradí, jak zatočit se závislostmi

Benešov – Den prevence závislostí se uskuteční ve středu 27. června na Masarykově náměstí. Letošní, třetí, ročník se zaměří na nelátkové závislosti – roli virtuální reality v životě a trávení volného času. Akce potrvá od 9 do 16 hodin, dopoledne je věnováno převážně školákům. Děti si vyzkouší provádění úkonů se speciálními brýlemi, které simulují užití návykových látek, na úskalí internetu je upozorní policejní kriminalista a volnočasové aktivity představí benešovský Dům dětí a mládeže. Účastníci se seznámí s odbornými službami, které pomáhají lidem se závislostmi. (jvr)