Proto Silniční správní úřad oznámil projednávání návrhu úpravy provozu v uvedené ulici. Návrh podala Městská policie Benešov, která si od toho slibuje bezpečnější průjezd. U silnice by se tak po obou stranách komunikace mělo objevit dopravní značka Zákaz stání, a to v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Longenovou a Nezvalovou.

Zřizovatel navrhl podporu příspěvkovkám

Benešov – Návrhy rozpočtů příspěvkových organizací města Benešova na rok 2019, respektive příspěvek samotného zřizovatele, zveřejnila radnice. V letošním roce získala nejvyšší příspěvek města ZŠ Jiráskova a to přes 7,4 milionu korun. Až za ní se umístila ZŠ Dukelská s příspěvkem 7,3 milionu. Více ale získala Městská knihovna Benešov, téměř 7,4 milionu. Muzeum umění a designu (MUD) pracovalo s podporou přes 6,8 milionu a Pečovatelská služba okresu Benešov s částkou 6,1 milionu. V roce 2019 se podpora od zřizovatele změní. Nejvíc má navrženo knihovna, přes 8,1 milionu, ZŠ Dukelská by měla dostat o 55 tisíc méně. Přes 6,5 milionu korun mají přislíbeno i pečovatelská služba (přes 6,6), MUD (přes 6,8) a ZŠ Jiráskova (téměř 7,6).

Týnecký sbor schválil odměny

Týnec nad Sázavou – Kromě volby starosty, místostarosty a radních nebo počtu uvolněných funkcionářů, odhlasovalo zastupitelstvo Týnce při svém prvním, tedy ustavujícím jednání, také odměny za výkon funkcí neuvolněných členů zastupitelstva. Komunální politici se usnesli na tom, že odměny získají v maximální možné výši, jak to určilo nyní platné nařízení vlády České republiky. Konkrétní částku však zápis z uvedené týnecké schůze neuvedl.