Tříkrálovou sbírku rozdělí potřebným organizacím

Benešov - Farní charita rozdělí výtěžek 135.522 korun z Tříkrálové sbírky mezi Hospic Dobrého pastýře v Čerčanech, benešovské Centrum domácí péče Ruah, Rytmus střední Čechy a církevní ZŠ a MŠ Archa v Petroupimi. Peníze vybíralo za velkého mrazu 26 skupinek koledníků a další přibyly v kasičkách při prodeji trdla na Masarykově náměstí i koncertě Sukova komorního sboru v kostele sv. Anny. „Věříme, že kromě finanční podpory zmíněných organizací má sbírka nemalý duchovní dopad na všechny, kteří se s koledníky osobně setkali," uvedla Jitka Wagnerová z Farní charity Benešov.

Za hospitalizovanými se do nemocnice už zase může

Benešov - Díky včerejší pozitivní informaci středočeské Krajské hygienické stanice ohledně vývoje akutních respiračních infekcí (ARI) a chřipek v tomto týdnu na Benešovsku, se už zase může na návštěvy do nemocnice. V okrese Benešov klesla nemocnost ARI velice výrazně a to o 41,8 procenta. Aktuálně tak činí 1087 onemocnění na sto tisíc obyvatel. Také epidemie chřipky odeznívá. Počet nemocných se snížil za poslední týden o celé tři čtvrtiny. „Vzhledem k uvedenému skončil k 17. únoru zákaz návštěv na lůžkových odděleních naší nemocnice," potvrdil mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek. Přes pozitivní čísla je na Benešovsku stále v přepočtu 116 případů nemoci na sto tisíc obyvatel.

Ranní náledí způsobilo havárie i úrazy chodců

Benešovsko - Ledovka byla včera jednou z příčin ranních nehod. V Choceradech narazilo v 5 hodin osobní auto do autobusu. V Sázavě na Oldřichově nábřeží se v půl šesté srazila tři vozidla. Před šestou hodinou u Samopší bouralo další auto. Sanitky na Benešovsku spěchaly ke třem případům pádů osob. „Vždy se jednalo o poranění krčku dolní končetiny. Zranění byli po ošetření převezení do nemocnice," uvedla Petra Effenbergerová ze středočeské zdravotnické záchranné služby.