Venkovní výstava je k vidění v zámeckém parku a zaměstnanci Muzea Podblanicka, kteří ji tam instalovali jsou velmi pyšní, že i Vlašim je součástí tohoto unikátního projektu. Ten totiž představuje úsilí a odhodlání proměnit naši krajinu a místa pro lepší život.

Děje se tak díky odhodlání místních lidí a jejich ochotě přeměnit chátrající stavby v důstojné objekty s užitečnou náplní. Veřejný prostor tak dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.

V Benešově připomínají vládu Marie Terezie

Benešov – Expozici s názvem Za vlády Marie Terezie zpřístupnila v sobotu 22. června na Malém náměstí benešovská pobočka Muzea Podblanicka. Výstava přibližuje život v našem regionu v letech 1740 - 1780. Připomíná vojska, která tu často pobývala i místní šlechtické rody z okolí panovnice. Vystavené předměty zase odkazují na gymnázium benešovských piaristů, ale také „boj“ panovnice s cechy i povstání sedláků na Konopišti z července 1775.

Sochy a obrazy připomenou vládu Marie Terezie jako dobu pozdního baroka. Výstava je přístupná od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin a to až do 3. listopadu. Vedle této nově otevřené výstavy muzeum nabízí i stálé výstavy s názvy Historie města Benešova a okolí a Náš pluk odkazující na tradici vojenské posádky v Benešově.

Krajinu Posázaví představuje na svých olejích v muzeu

Jílové u Prahy – Své krajiny a zátiší vystavuje v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy na tamním Masarykově náměstí akademický malíř Vladimír Albrecht. Jeho vystavené oleje na plátně zachycují především okolí Jílového, Kamenného Přívozu a Sázavy a vidět je zájemci mohou až do neděle 28. července.

Jihočeský rodák Vladimír Albrecht se výtvarným uměním začal zabývat v době studií na gymnáziu. Navštěvoval lidovou školu umění a na Akademii výtvarných umění v Praze studoval u profesorů Ballardiniho a Jiroudka. Zde si osvojil základy kreslířské a malířské tvorby a získal obdiv a respekt k evropské malířské tradici.