Přechodná úprava provozu se proto bude týkat silnice číslo III/1109 vedoucí v ulicích Oldřichovo nábřeží, Lípová, Na Vápenkách. Komplikace ale způsobí také částečná uzavírka ulice Generála vedrala Sázavského. Právě tudy má vést objížďka, ale tamní provoz omezí světelné signalizační zařízení. Rekonstrukce vozovek a opatření z něj vyplývající se ale dotkne také dalších sázavských ulic – například Budínské, K Tunelům, Školské, Sklářské či Františka Kavalíra a dalších.

S obyvateli Týnce se pobaví o dálnici D3 pracovníci ŘSD

Nikoliv v zasedačce radnice nebo ve velkém sále Kulturního domu Týnec, ale pod širým nebem před obchodním domem Hruška v centru města plánuje Ředitelství silnic a dálnic ČR diskusi na téma dálnice D3. Kvůli tomu do Týnce nad Sázavou přijedou v úterý 29. října jeho zástupci a odpoví také na dotazy účastníků setkání směřující k výstavbě dálnice. Akce před obchodním domem Hruška startuje už v 9 hodin a skončit by měla kolem čtvrté odpolední. Pro děti organizátoři přivezou nafukovací skákací bagr. Ředitelství silnic a dálnic je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy ČR.

Veterinářka vedla s dětmi zábavně naučnou besedu

Kde zvířata žijí, kdo se o ně stará, co dělat, když jim někdo ubližuje nebo jak je bránit proti špatnému zacházení. To byly asi nejdůležitější otázky, které dětem z benešovské Mateřské školy Čtyřlístek zodpověděla v rámci projektu Máme rádi zvířata veterinární inspektorka Alice Heřmánková. Ta dětem také připomněla, že se zvířatům nesmí ubližovat a podle toho se k nim také musíme chovat. Zábavně naučnou besedu pro předškolní děti organizuje Státní veterinární správa.

V Čeřenicích položí asfalt

Kvůli opravě povrchu místní komunikace v Čeřenicích, obci ležící nedaleko města Sázavy, dojde k její úplné uzavírce. Situace, která má podle Silničního správního úřadu Benešov trvat od 21. října do 10. listopadu, se však netýká průjezdu obcí, nýbrž veřejně přístupné účelové komunikace.

Ukáží Rudolfovu moc a slávu

Moc a sláva – Rudolf první, melancholický a poslední je akce, kterou ve středu 16. října od 18 hodin mohou zažít návštěvníci zámku Konopiště. V letošním roce na Konopišti věnují večerní prohlídky 130. výročí tragédie v Mayerlingu a následníku trůnu Rudolfovi. Ten na Konopiště jezdil na lovy už v době, kdy jej vlastnili Lobkowiczové. A byl to právě Rudolf, který Františka Ferdinanda na Konopiště upozornil.

V divadle hrají Ostře sledované vlaky

Nikoliv známý film režiséra Jiřího Menzela z roku 1966, který si za snímek vzniklý podle literární předlohy Bohumila Hrabala odnesl Oskara za nejlepší cizojazyčný film, ale jevištní ztvárnění pražských ochotníků vystupujících pod hlavičkou Ty-já-tr/ Hrobeso, uvidí v pátek 25. října návštěvníci sálu kulturního domu na sázavském Náměstí Voskovce a Wericha. Představení je dalším z řady letošního festivalu amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava 2019 a začne v půl osmé večer. Ostře sledované vlaky je příběhem, který se odehrává během protektorátu a jeho předlohou je skutečná událost.