Na změnu stavby chodníku v Petroupimi mají povolení
Petroupim – Kladné rozhodnutí o změně stavby před jejím dokončením a také o výjimce vydal benešovský silniční správní úřad pro stavbu chodníku podél silnice v Petroupimi a Petroupci. Díky tomu doznají změny šířky samostatných sjezdů k objektům z původních sedmi metrůna metry čtyři. Šířka nástupiště autobusovézastávky bude zvětšena na nejméně dva metry a ve sjezdech na začátku trasy chodníku bude změněn sklon. Přiznaná výjimka se vztahuje k bezbariérovosti stavby. Chodník tak bude moci být zúžený na jednom místě na 1,25 metru, ale pouze v maximální délce 5,15 metru.

Oslavy významného výročí chystají hned tři obce
Benešovsko – Rok 1318 byl z pohledu kolonizace české kotliny nejspíš hodně významný. Ten rok jen v prostoru dnešního Benešovska vznikly tři obce. Slovo vznikly je ale hodně zavádějící. V té době se totiž o třech sídlech jen začalo psát. S trochou nadsázky pro lze říci, že to byla doba, kdy se lidé naučili psát. První písemnou zmínku, jako důvod k oslavám kulatin využijí nejen ve Vlašimi, ale také Týnci nad Sázavou a Petroupimi. Tam všude lidé žijí nejméně 700 let. S jistotou ale ještě delší dobu. Všechna sídla k výročí chystají řadu akcí a ve dvou zmiňovaných městech je celý letošek ve znamení prošpikován připomínkami události staré sedm století.Mezi skvosty přidají další
Střední Čechy – Karlštejn na Berounsku, Konopiště u Benešova či Křivoklát na Rakovnicku jsou stavební skvosty. V takovéhle společnosti by se mohla ocitnout i obzvlášť pozoruhodná budova z Mladé Boleslavi, vodárenská věž? Objekt řazený mezi klenoty české architektury minulého století jako jedinečný doklad avantgardy dvacátých chce v březnu představit kraj v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích při šestém ročníku veletržní akce.

Benešov kvůli bezdomovcům spolupracuje s dalšími sídly
Benešov – Projekt vedoucí k posílení základny samospráv pro snižování a ukončování bezdomovectví realizovaný R-Mosty, Platformou pro sociální bydlení a Sociologickým ústavem Akademie věd ČR je podle Veroniky Kondrátové z Městského úřadu Benešov dosud největší systémovou aktivitou, která má pomoci nastavit funkční cesty k bydlení vyloučených rodin a jednotlivců, a to skrze subjekty nejpovolanější – tedy obecní samosprávy. Právě Benešov se totiž přidal k dalším v úsilí o zlepšení zmiňovaného problému. „V projektu se inspirujeme nejen existujícími vzory z České republiky, ale i povedenými postupy z Evropy a USA,“ uvedla úřednice. Do projektu jsou vedle Benešova zapojeny také Liberec, Praha 7 a Brno. „Naší potřebou je vytvoření Koncepce sociálního bydlení pro město Benešov. Zapojení do projektu také vede k naplňování konkrétních opatřeních strategického rámce vytvořeného Komunitním plánováním sociálních služeb,“ dodala Veronika Kondrátová.