Dvě ze zrušených pracovních míst využije město pro zařazení do organizační jednotky atletický ovál. Tito dva pracovníci tam budou vykonávat funkci správců areálu. Celkový počet zaměstnanců města Benešova tak činí od uvedené změny, která vstoupila v platnost v polovině minulého měsíce, 216.

Družstevníci dosáhli svého, pozemek u domu mají přiklepnutý

Benešov – Za téměř 1,2 milionu korun koupí Společenství vlastníků jednotek První družstevní se sídlem v Žižkově ulici v Benešově pozemky přiléhající k jejich domu. Potvrdilo to svým souhlasným postojem k transakci benešovské zastupitelstvo. Na tom by nebylo zase nic tak zajímavého, kdyby nešlo o jakési finále kauzy, která se vlekla přes dva roky.

Pozemky, celkem 2095 metrů čtverečních v Žižkově ulici, jsou v územním plánu zařazené jako ostatní a manipulační plocha a stojí na nich i 22 garáží a chtěl je pro přístup ke své parcele a stavbě domu na ní využívat jiný vlastník. Proti tomu se ale postavili družstevníci a z patové situace nakonec pomohl sám uvedený investor. Ten od záměru stavět, upustil.

Vlastníci bytů mají s městem smlouvu o smlouvě budoucí

Benešov – Stavbu a zakotvení předsazených lodžií chystá u panelového domu v Nové Pražské ulici realizovat tamní Společenství vlastníků bytových jednotek. Kvůli tomu požádalo o odprodej potřebných pozemků majitele půdy, město Benešov. To prostřednictvím svého nejvyššího orgánu, zastupitelstva, žádost projednalo a schválilo k tomu smlouvu o smlouvě budoucí kupní.

Prodej se bude týkat jen části pozemku vedeného pod jedním parcelním číslem s výměrou zhruba 25 metrů čtverečních. Kupní cena by přitom měla vycházet jako částka obvyklá, stanovená znaleckým posudkem + DPH. Kupující bude ale také povinen uhradit náklady převodu a daň z nabytí nemovitých věcí.

I auto je zbraň, uslyší řidiči v Týnci nad Sázavou

Týnec nad Sázavou – O tom, že i auto je svým způsobem zbraní, která může zabíjet, se už 10. června dozví od učitele autoškoly Jaroslava Štěcha ti, kteří dorazí do velké zasedací místnosti Městského úřadu Týnec nad Sázavou v ulici K Náklí. Právě tam bude probíhat školení řidičů pro veřejnost.

Školení se pravidelně zúčastňují lidé, kteří jako pracovní nástroj využívají motorová vozidla. Tentokrát by měli dorazit ti, kteří automobil nebo motocykl využívají jen soukromě k cestám za uspokojení svých potřeb. Na školení se začátkem v půl šesté odpoledne je vstup volný, bez poplatků. Od lektora se účastníci dozví i o novinkách ze světa provozu na pozemních komunikacích.