Veřejné setkání připomene nejen 29 let od „sametu“, ale také nabytí demokracie a zhodnocení této epochy českých dějin. Kromě veřejnosti se ho zúčastní i ti, kteří u protestu studentů na Národní třídě byli 17. listopadu 1989 a také současní, veřejně činní obyvatelé města. Při připomínce organizátoři zapálí symbolických 29 svíček.

Soběhrdy se kvůli havárii projíždějí hůř

Soběhrdy – Kvůli opravě havárie vodovodu by si měli při průjezdu obcí Soběhrdy dát řidiči pozor na pohyb strojů a dělníků ve vozovce. Práce se sice odehrávají v zeleném pásu vedle silnice III/1092, ale dělníci využívají i část vozovky. Omezení se týká silnice vedoucí ze Soběhrd na Žíňánky, Mrač a Čerčany. Značky na probíhající práce jsou umístěné už na křižovatce se silnicí II/110 vedoucí od Benešova na Sázavu. Pracovní místo je dlouhé nejvýše 50 metrů a s postupem času se bude posunovat. V případě potřeby budou provoz řídit označení a poučení zaměstnanci. Práce začaly ve středu 14. listopadu a potrvají po dobu nezbytně nutnou, nejdéle však do neděle 13. ledna 2019.

V Týnci se poprvé sejdou v pondělí

Týnec nad Sázavou – Také ve městě nad Sázavou připravují ustavující schůzi nových zastupitelů. Konat se bude v pondělí 19. listopadu v zasedačce týnecké radnice, v ulici K Náklí, od 17 hodin.