Discgolfová stanoviště tam jsou umístěna trvale. A hrát je tak snadné. Stačí frisbee na co nejméně pokusů dopravit do „jamky“ vytvořené řetízky.

Votičtí hasiči pomáhali zdravotníkům k pacientům

Asistence policistům při řešení dopravních nehod, ale také pomoc zdravotnickým záchranářům mají za sebou v posledním měsíci loňska členové Sboru dobrovolných hasičů Votice. „Také v případy měli dva. První se stal už devátého prosince, kdy v půl páté ráno vyjela jednotka společně s kolegy z Hasičského záchranného sboru Vlašim na otevření uzavřených prostor do Jankova,“ popsal mluvčí Městského úřadu ve Voticích Jan Vachtl s tím, že pacienta si po otevření dveří převzali zdravotníci a dopravili ho do nemocnice.

Obdobný případ mají votičtí dobráci na kontě ještě předposlední den roku. Rán o v šest hodin hasiči společně s profesionály z Hasičského záchranného sboru Benešov otevírali na žádost Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje pomocí speciálního nářadí dveře. Také za nimi pak zdravotníci našli zraněnou osobu.

Strážníci se chtějí zaměřit více na preventivní činnost

Zvýšit preventivní činnost hodlají v letošním roce strážníci Městské policie v Benešově. Ta má v současnosti naplněná tabulková místa. „Máme proto také už celkem tři preventisty. Ti se při své práci letos ještě více zaměří na preventivní činnost v základních školách a směrem k mládeži obecně, ale také směrem k seniorům,“ potvrdil velitel benešovských strážníků Radek Stulík.

U Městečka se střetla tři auta

Tři zraněné spěchali v pátek 17. ledna po obědě ošetřit benešovští zdravotníci ke křížení silnice II/112 s odbočkou na Městečko u Chotýšan. Právě na této silnici z Benešova do Vlašimi se srazila tři osobní auta. Na místo jeli také hasiči z Vlašimi, jejichž úkolem bylo zajistit vozy, z nichž unikaly po kolizi provozní kapaliny, před požárem.