Ve spolkovém domě zkusí najít cestu k vnitřní síle
Vlašim – Pro ty, kteří zažívají pocit prázdnoty, připravuje na pondělí vlašimský spolkový dům seminář. Při workshopu se budou účastníci snažit zbavit pocitu, že jim v životě pořád něco chybí. A to podle lektorky Jany Juřicové nemusí být jen hmatatelná věc, ale také energie. Cvičení pod jejím vedením povede k vnitřnímu posilování. To má pozitivní vliv a lidé díky němu prožívají pocit vlastní síly, prohlubuje se jim dech a povzbuzuje to i jejich krevní oběh. Bioenergetické cvičení – cesta k vnitřní síle, začne ve vlašimském Spolkovém domě sourozenců Roškotových na Palackého náměstí v 18 hodin.

Na hrad se dá vyrazit už teď, do zámků až později
Benešovsko – Výjimečný zážitek čeká dnes a zítra turisty, kteří dorazí na Český Šternberk. Pevnost na skále nad řekou Sázavou přivítá hosty ještě při prohlídkách začínajících v 11.30 a 13.30 hodin. Památky v regionu se otevřou i na Velký pátek, tedy 30. března. S prohlídkami ten den začne Konopiště, kde bude otevřeno i na Velikonoční pondělí 2. dubna. Zámek Jemniště otevře v rámci běžného provozu poprvé také na Velký pátek. Český Šternberk přivítá objednané návštěvníky také na Velký pátek i v sobotu 31. března. V běžném provozu bude hrad přístupný od začátku sezony, soboty 1. dubna.

Školáci si půjdou zacvičit
Benešov – Nedělní cvičení mají před sebou školáci, kteří na pozvání benešovského domu dětí a mládeže přijdou zítra do sokolovny v Tyršově ulici. Při akci si pod dozorem zkušené cvičitelky Ivy Křížkové vyzkoušejí různá nářadí, protáhnou se a zdokonalí svou fyzickou kondici. Pro cvičení si s sebou malí cvičenci musejí přinést oblečení a obuv do tělocvičny a také pití. Nedělní cvičení s DDM Benešov startuje v 15 hodin.

V čerčanském biografu promítnou Dukátovou horu
Čerčany – Českou pohádku pro celou rodinu s názvem Dukátová hora promítá už dnes od 17 hodin širokoúhlé kino v Čerčanech. Na hraný snímek by si jeho diváci měli vyhradit necelé dvě hodiny. V novém českém filmu pro celou rodinu má hlavní roli Martin Dejdar.