Do středu obce auta až do neděle 16. září musejí jet po silnici vedoucí do Prahy a kolem továrny Mars. Pak je značky navedou na „starou benešovskou“ silnici a zpátky k poříčskému mostu a do centra obce. Úplná uzavírka sice skončí už v neděli 16. září, částečná ale potrvá až do 15. října.

Ve Smilkově si úředníci prohlédnou vodárnu

Smilkov - Závěrečnou kontrolní prohlídku smilkovské novostavby vodárny, která předchází vydání kolaudace, naplánovali úředníci z Odboru životního prostředí MěÚ Votice. Do Smilkova kvůli tomu přijedou v úterý 18. září.

Muzeum umění a designu otevře po dvou letech

Benešov - Po téměř dvou letech se veřejnosti znovu otevře Muzeum umění a designu Benešov na malém náměstí. Stane se tak při slavnosti v dolní části Malého náměstí v úterý 18. září od 17 hodin. To, že se v dolní části Malého náměstí něco děje, poznají kvůli dočasnému dopravnímu opatření také řidiči. Od 12 do 21 hodin bude v blízkosti secesního objektu muzea zakázáno zastavovat a stát. Muzeum má podle starosty Petra Hostka jinou podobu. Jeho rekonstrukce se ale nejen neplánovaně protáhla, ale stála také víc, než byly první předpoklady investora, benešovské radnice.

Záchranáři ukáží veřejnosti, co dovedou

Benešov - Zábavu, ale také poučení si z už šestého Dne prevence odnesou z bývalého seřadiště benešovských Táborských kasáren ti, kteří tam dorazí v sobotu 13. října. Akci bez nutnosti placení vstupného připravuje město Benešov spolu s se složkami Integrovaného záchranného systému – Zdravotnickou záchrannou službou Benešov, Hasičským záchranným sborem Benešov a Policií ČR. Diváci při simulovaných vystoupeních uvidí pěkně zblízka jejich práci. Program je připravovaný tak, aby se nenudily ani děti. K dobré náladě zahraje ve střech vstupech patnácti členná kapela Kabrňáci, která do Benešova přijde z Centra sociálních služeb Tloskov.