Členové městské rady z ČSSD a ANO tehdy potvrdili výběr firmy, která objekt a také další, v němž na opačné straně parkoviště měli vojáci jídelnu, zbourá. Demolice přijde Benešov na více než 1,3 milionu korun bez DPH. Kromě Muzea 102. pěšího pluku, měl objekt nabízet také exkurz do historie celých benešovských Táborských kasáren.

Na radnici mají téměř stejný tým

Trhový Štěpánov – Jeden zastupitel se při premiérovém setkání komunálních politiků v Trhovém Štěpánově omluvil, jinak byl nejvyšší, patnáctičlenný orgán města, kompletní. A tak nebylo problémem zvolit nejvyšší představitele sídla. Starostou se stal Josef Korn, člen týmu Hasiči Trhový Štěpánov. Místostarostkou zastupitelé zvolili Štěpánku Bézovou, která kandidovala za volební stranu Hasiči Sedmpány. Ke dvěma uvolněným funkcionářům dovolili místní politici na posty radních Marka Musila, zastupujícího Hasiče Trhový Štěpánov, Miroslava Petráska z kandidátky SDH Dalkovice a zástupce volební strany Organizace 5. prosince, Tomáše Nedělu. Až na Marka Musila, byli všichni zvolení také členy minulého vedení města.

Klady i zápory má odhalit dotazník

Benešov – Která oblast života ve městě vás nejvíce trápí? Co považujete za jeho klady a co za zápory? Na takové a podobné otázky mají odpovídat v rámci dotazníku na webu města, jeho obyvatelé. Cílem anonymního průzkumu je zjistit, potřeby a spokojenost se životem ve městě. Jde při tom o pokračování dotazníku z loňska, díky němuž bude zřejmý posun v názorech respondentů. Obdobný průzkum dělalo na konci roku 2017, s přihlédnutím na potřeby rodin, MC Hvězdička. Tehdy z něj vyplynulo, že je Benešov podprůměrným městem.