Kraj dá peníze na modernizaci učeben školy v Benešově
Benešov – Středočeský kraj by se měl podílet na financování modernizace odborných a jazykových učeben střední školy v Benešově. „Kraj se průběžně snaží zlepšovat vybavení středočeských škol. Víme, že investice do nich se nám v budoucnu vrátí v podobě šikovných absolventů, kteří snáze najdou uplatnění v životě,“ uvedl radní pro školství Zdeněk Seidl. Téměř devět milionů korun, kraj pošle na vybavení Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Školáci za ni dostanou do užívání nejen vybavení jazykových a odborných učeben, ale také například traktor, který už nutně potřebují pro výuku v rámci autoškoly.

Studenti z Benešovska mluvili s hasiči o lince 112
Benešovsko – Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112 si připomněli společně s hasiči také studenti škol z Benešovska. Požárníci z HZS Benešov pro ně připravili sérii přednášek a besed. Loni kvůli tomu hasiči navštívili jen dvě školy, letos proběhly jejich přednášky a besedy na všech středních školách Benešovska. Celkem se akce konaly na devíti školách a zúčastnilo se jich téměř pět set studentů. Studenty nejvíce zaujaly ukázky skutečných volání na tísňovou linku HZS Středočeského kraje, kde mohli i přímo slyšet rozdíl mezi správným a nesprávným oznámením mimořádné události.

Přituhuje, noc v teple mohou prožít jen v šatlavě
Benešov – Pouze jedno jediné místo ve městě slouží nyní lidem bez domova při přečkávání tuhých nočních mrazů. Původní noclehárna v Táborských kasárnách, je nyní v rekonstrukci. Jediné místo, které chybějící zařízení nyní supluje, a lidé tam mohou přenocovat v teple a suchu, je opravená bývalá benešovská šatlava. Právě tam sídlí společnost CestoKam, která jako jediná souhlasila s využitím svých volných prostor pro potřeby pomoci bezdomovcům. Chladné noci tam přežívá až šest lidí. Potřebným jsou tam k dispozici matrace, přikrývky a také čaj a káva.

Příjezd do Maršovic omezí stavba splaškové kanalizace
Maršovice – Na zákaz zastavení na silnici třetí třídy číslo 11451, což je komunikace ve správě Středočeského kraje směřující na Nesvačily a Bystřici, by se už nyní měli začít připravovat především řidiči, kteří v uvedeném místě na okraji městyse žijí a parkují svá auta. Už na svátek všech Josefů, v pondělí 19. března, dojde kvůli zahájení stavby splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod v Maršovicích k úplné uzavírce zmiňované silnice. A samozřejmě také k pohybu těžkých zemních strojů. Dopravní opatření se tam kvůli stavbě kanalizace uskuteční od zmiňovaného 19. března do neděle 29. dubna.

Navrhují zrušení II. pásma ochrany vodního zdroje
Litichovice – Změnu stanovení ochranného pásma vodního zdroje u kopané studny
na pozemku v Litichovicích, navrhuje veřejnou vyhláškou benešovský vodoprávní úřad. Návrh pojednává o zrušení ochranného pásma vodního zdroje II. stupně s výměrou 5,5 ha. To schválil v květnu 1989 tehdejší Okresní národní výbor Benešov. Návrh ruší všechna omezení a zákazy. Ochranné pásmo vodního zdroje I. stupně zůstává beze změny.