U prvně uvedeného úseku bude omezení platit od rána 8. dubna do 18 hodin 22. května. Na druhém úseku začne platit omezení 29. dubna a potrvá až do 2. června. Pro nekomplikovaný průjezd zmiňovanými omezeními budou oba úseky osazeny mobilním dopravním značením, jako jsou světelné signály, příkazové a zákazové dopravní značky, dopravní značky upravující přednost a dodatkové tabulky k nim nebo jiné dopravní značky, které ukládají řidičům povinnosti odchylné od obecné úpravy provozu.

Bezpečnost chodců ve Vlasákově ulici posílí natřikrát

Vlašim – Celkem do tří etap je ve Vlasákově ulici naplánována výstavba chodníků a oprava vozovky. Cílem je především zvýšení bezpečnosti chodců. To s sebou přinese také určité komplikace pro účastníky silničního provozu. Tedy jak motoristy, tak chodce. Při pracích totiž dojde k přechodné úpravě provozu, konkrétně k částečné a také úplná uzavírka silnice II/125, která Vlasákovou ulicí prochází a odvádí motoristy k Trhovému Štěpánovu a dálničnímu Exitu 49 Psáře.

Úvodní etapa prací odstartuje už 1. dubna a ulice bude kvůli tomu částečně uzavřena v úseku od mostu směrem do Vlašimi až za křížení s Brožíkovou ulicí. Práce by měly skončit 15. května. Už následující den ale dílo přeruší dopravu nadobro. Uzavírka se bude týkat úseku od křížení s Brožíkovou ulicí ke sjezdu k obchodnímu domu Billa a to až do konce května. I závěrečná III. etapa přinese od 1. června úplnou uzavírku. Auta až do 10. června kvůli tomu neprojedou úsekem od sjezdu k Bille k nové okružní křižovatce. Objížďky povedou vlašimskými ulicemi.

Odpovědi tazatelé najdou u úředníků i na webu

Benešovsko - Dotazy na provozovny, možnosti přerušení živností, umístění sídla firmy nebo o oborech vydaných živností. To je okruh nejčastěji pokládaných otázek, který řeší Odbor obecní živnostenský úřad MěÚ Benešov. Podle jeho pracovníka Romana Bumbálka, však tazatelé nemusí pokaždé kontaktovat úředníky, protože odpovědi na tyto i řadu dalších dotazů, lze najít i na internetu. Konkrétně například na adrese www.rzp.cz, kterou právě kvůli tomu provozuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Výhodou uvedené adresy je to, že si zájemce může kdykoliv potřebné informace vyhledat a případně i vytisknout, stačí mu jen přístup k internetu,“ připomněl Roman Bumbálek s tím, že informace na zmíněné adrese mohou například pomoci při koupi nemovitosti ke zjištění, zda v ní sídlí nějaký podnikatelský subjekt.