Základní umelšcká škola je koupila od italské firmy Viscount nástroj Unico CLV 8. Tento nástroj disponuje třemi manuály a nožním manuálem. Je umístěn v koncertním sále ZUŠ a probíhá na něm individuální výuka žáků. Kromě prstokladů se tam žáci učí i správnému nohokladu. Nový nástroj stojí necelých 300 tisíc korun.

Nejstarší škola ve městě oslaví 130 let

Benešov – Celých 130 let se ve třídách ZŠ Na Karlově učí děti. Výročí si mohou připomenout její absolventi, rodiče současných školáků nebo kdokoliv z veřejnosti. ZŠ totiž k výročí svého otevření připravuje na pátek, 16. listopadu, den otevřených dveří. Do historické budovy se lze ten den podívat po druhé hodině odpolední a přístupná bude až do 17 hodin. Nejstarší škola v Benešově slouží svému účelu od 30. prosince 1888. Tehdy měla jen jedno patro. Krátce před druhou světovou válkou, byla budova rozšířena a během konfliktu sloužila jako jediné školské zařízení ve městě. Na konci války se z ní stal také vojenský lazaret. Ve škole se nyní učí téměř 500 dětí ve dvaceti třídách.

Pomocníci zapomnětlivých si předávají zkušenosti

Benešov – Proč trénovat mozek a jak na to? Právě pod tímto titulkem se konají každý měsíc v Centru pro zdravotně postižené a seniory v benešovské Vlašimské ulici setkání těch, kteří se starají blízkého člověka trpícího ztrátou paměti. Setkání organizované společností Dementia je ale určeno pro všechny zájemce o dané téma. Setkání se konají ve spolupráci s městem Benešovem, které se dlouhodobě věnuje seniorům a zdravotně postiženým občanům.