Město zveřejnilo pravidla pro poskytování dotací
Benešov – Zásady pro poskytování dotací z Grantového fondu Benešova zveřejnilo po jednání městské rady město. Městské dotační peníze smí pomáhat jen při podpoře aktivit v oblastech sportu a jiného využití volného času, kultury, vzdělávání a vědy, ochraně životního prostředí a také v ostatních veřejně prospěšných účelech. Celkový objem finančních prostředků schvaluje nejvyšší orgán města, zastupitelstvo a to už při schvalování rozpočtu nebo rozpočtových opatření. Žádosti o dotaci posoudí komise zřízené radou, ale právě ta nakonec rozhodne o samotném přidělení příspěvku. To platí ale jen případě, že podpora nepřesáhne 50 tisíc korun. Pokud je grant vyšší, rozhodně zastupitelstvo. 

Průjezd Václavicemi omezí masopustní maškary
Václavice – Na přechodnou úpravu provozu na silnici třetí třídy číslo 10614 procházející Václavicemi dostali povolení od silničního správního úřadu členové Sboru dobrovolných hasičů Václavice. Žádost projednali také s Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje i policisty z benešovského dopravního inspektorátu. Omezení dopravy odůvodnili hasiči konáním masopustního průvodu. Dopravní značení upozorňující na tuto událost bude umístěno 10. února od 9 do 15 hodin na začátku a konci trasy maškarního průvodu obcí Václavice. Svislé dopravní značení najdou řidiči také za každou křižovatkou v trase průvodu. 

Mladí kumštýři se představí se svým uměním při soutěžích
Benešov – Až do dubna se v celé republice konají soutěže žáků základních uměleckých škol. Benešovské okresní kolo je naplánované na středu 14. a čtvrtek 15. února. Konat se bude v koncertním sále ZUŠ v Žižkově ulici. Kromě muzikantů se akce jako diváci může zúčastnit také veřejnost. Soutěž je vícekolová od školních přes okresní, krajská až po celostátní kola. ZUŠ J. Suka Benešov je organizátorem okresního kola v sólovém a komorním zpěvu, hře na dechové nástroje a na bicí. Vyhlašovatelem je MŠMT. To pro letošek stanovilo soutěže v hudebním a také tanečním oboru. 

Při Tříkrálové sbírce věnovali dárci z Týnecka přes 90 tisíc korun
Týnec nad Sázavou – Celkem šestnáct skupin tří králů, které také v Týnci obcházely na začátku ledna dárce s žádostí o pomoc, vykoledovalo přes 92 tisíc korun. Už 18. Tříkrálovou sbírku zorganizovala Charita České republiky. „Výtěžek je určen na pomoc těm, kteří si sami pomoci nedokáží kvůli stáří, nemoci, hendikepu či nedobré sociální situaci,“ připomněl týnecký farář Bedřich Vymětalík. „Děkuji vám za to,“ dodal. 

Francouzské herečky se na plátně objeví poprvé spolu
Čerčany – Příznivci stříbrného plátna se mohou těšit na promítání francouzské komedie, kterou v čerčanském kině uvedou v sobotu 20. ledna od 19.30. V Polibku od Beatrice, jak se snímek jmenuje, si slavné francouzské herečky Catherine Frot a Catherine Deneuve zahrají na plátně společně poprvé ve své kariéře. Film pochází z roku 2017 a potrvá 117 minut.

V sázavské huti pořádají kurzy
Sázava - Pískování skla, vinutí perel či výrobu klasické vitráže naučí lektoři zájemce o kreativní kurzy v sázavské Huti František. Zkušení řemeslníci připomenou a ukáží nové i hodně staré, ale stále nejdokonalejší výrobní techniky související se zpracováním skla. Tři lekce sázavského workshopu se konají v sobotu 20. ledna od 10 do 18 hodin.Centrum sklářského umění Huť František provozuje obecně prospěšná společnost Cesty skla, kterou založila Nadace Josefa Viewegha Sklářská huť František. Jeho cílem je uchovávat českou kulturu, tradice a zvyky, umožňuje posouvat hranice zručnosti i poznání. Zvyšuje také českou prestiž v zahraničí. Obohacuje náš život, baví nás, slouží nám. Huť František postavená ve stylu lesních hutí se zachovala v původní podobě, stejně jako sklářská osada Na Kácku, jejíž je součástí. Před pěti lety se nejzanedbanější část města Sázavy díky projektu města proměnila v autentické místo.

Vyrobí si jarní a velikonoční dekorace
Neveklov - Jarní a velikonoční dekorace si vyrobí o víkendu 20. a 21. ledna ti, kteří přijdou do keramické dílny v neveklovské Základní škole Jana Kubelíka. Do práce se tam mohou vrhnout děti i dospělí. Organizátoři je rozdělí do skupin podle věku i zkušeností. Vzhledem k místo je ale potřeba se přihlásit předem.

Naučí se správně nalíčit
Vlašim - Kurz líčení připravují na sobotu 20. ledna ve vlašimském spolkovém domě. Dostal název Sama sobě vizážistkou a povede ho lektorka Jana Kupsová. Ta od 9 do 12 hodin poradí a naučí, jak se správně nalíčit a jak postupovat pro denní nebo večerní líčení. S sebou by si účastníci měli přinést svou vlastní kosmetiku.

Známí herci přijedou do Benešova
Benešov - Ředitelská lóže je divadelní kus Arnošta Goldflama, který 24. ledna uvidí návštěvníci Městského divadla Na Poště. Hrají Alois Švehlík a Stanislav Zindulka.