Mezi druhy, které nelze recyklovat, patří i papíry zatavené ve fóliích, povoskované nebo balicí papíry s povrchovou úpravou. Obyčejný balicí papír ale k recyklaci použít lze.

Těžká auta na mosty v Týnci jezdit nesmí, nařídil úřad

Stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích oznámil veřejnou vyhláškou Silniční správní úřad Benešov. Opatření se týká mostů v týneckých osadách Čakovice, Krusičany a Hrusice. Mostky na místních komunikacích nejsou v dobré technické kondici, proto úřad zakázal jejich přetěžování. Na místní úpravu motoristy upozorní dopravní značení. V Čakovicích je povolená tonáž na dvou mostcích 12 respektive 13 tun, v Krusičanech 3,9 tuny a v Hrusicích nejvýše 28 tun.

Radní jmenovali šéfku Muzea umění a designu

Lenka Škvorová, zhruba dva a půl roku pověřená řízením Muzea umění a designu, se stane od Nového roku 2020 jeho řádně jmenovanou šéfkou. „Výběrová komise ji radě města doporučila a ta ji také jmenovala,“ potvrdil místostarosta Zdeněk Zahradníček. Z původních tří kandidátů komise jednoho z uchazečů vyřadila a nakonec vybírala ze dvou lidí. Vnitřní audity od okamžiku odstoupení bývalého ředitele Tomáš Fassatiho v únoru roku 2017 odhalily nesrovnalosti v řízení příspěvkové organizace. „Výhrady jsou už srovnané a věřím, že se z toho poučili,“ dodal místostarosta.

Zastupitelé Benešova upravovali rozpočet města

Úpravu rozpočtu pro právě končící rok 2019 pod označením – rozpočtové opatření č. 7 schválili při své poslední letošní veřejné schůzi zastupitelé Benešova. Příjmy se díky tomu celkově snížily o zhruba 8,4 milionu korun, a to zejména úpravou kapitálových příjmů. Zvýšily se ale například příjmy z prodeje pozemků a nemovitostí, a to o 20 milionů. V oblasti daňových příjmů je naopak údaje zvýšily o 5,1 milionu korun. V nedaňových příjmech došlo k navýšení o 4,9 milionu korun. Zvýšily se ale také provozní výdaje o zhruba 300 tisíc korun.

Úřad v Náklí má otevřeno jinak

Také Městský úřad v Týnci nad Sázavou v ulici K Náklí bude mít během vánočních svátků jinou provozní dobu. Už v pondělí 23. prosince bude podatelna k dispozici klientům úřadu od 8 do 17 hodin. Další pracovní den příštího týdne, pátek 27. prosince, ale bude úřad zcela uzavřen. V pondělí 30. prosince úředníci v celém úřadu vyjdou občanům vstříc od osmi hodin do páté odpolední. Poslední den roku, na Silvestra, ale pracovní doba zaměstnancům úřadu začne v 8 a skončí v pravé poledne. Do běžných kolejí se týnecká radnice vrátí až ve čtvrtek 2. ledna 2020.

Obdarovat můžete také zraněná zvířata v ParaZOO

Mimořádně otevřeno bude mít na 1. svátek vánočního, tedy ve středu 25. prosince od 10 do 14 hodin, vlašimská ParaZOO v Pláteníkově ulici ve Vlašimi. Návštěvníci mohou zraněným zvířatům přinést masové konzervy, granule pro psy nebo kočky, tvrdé pečivo, piškoty nebo sušené plody jako jsou jablka, švestky, černý bez nebo neloupané lískové ořechy. Ptáci zase ocení semena řepky, slunečnice, pšenice, ječmene a kukuřice. V sedmém nebi ale budou z moučných červů.

Michal Prokop si Benešovsko oblíbil, napřesrok se vrátí

Krásný ztráty live, tedy koncertní počin rockera Michala Prokopa, se napřesrok znovu odehraje na statku ve Všeticích nedaleko Netvořic. Čtvrtý ročník festivalu tak zůstane na místě, které návštěvníkům umožňuje prožít pohodu ve venkovském prostředí. Samoná přehlídka plná špičkových interpretů na dvou pódiích se uskuteční 14. a 15. srpna. Garantem festivalu zůstává jeden z nejpopulárnějších českých rockových zpěváků posledního půlstoletí Michal Prokop. Ten jako hostitel dává prostor jak svým vrstevníkům, tak i muzikantům o jednu nebo dvě generace mladším.