Pro děti organizátoři z Ředitelství silnic a dálnic ČR přivezou dokonce nafukovací skákací bagr. Ředitelství silnic a dálnic je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem dopravy ČR a bude investorem výstavby dálnice spojující Prahu s jihem Čech.

Pošlou peníze i na poradenství

Padesát tisíc korun na registrovanou sociální službu – odlehčovací služba terénní, pro 23 obyvatel města přidělí Benešov z Grantového fondu města poskytovateli sociálních služeb Ruah. Odhlasovalo to zastupitelstvo. Politici zvedli ruku také pro dalších 50 tisíc korun pro uvedenou organizaci. Tentokrát mají peníze v letošním roce pomoci Ruahu v rámci registrované sociální služby – odborné sociální poradenství, pro 40 obyvatel města Benešov, na rok 2019.

Vlašimi prodloužil úřad práce smlouvu

Asistentku prevence kriminality, která je ve Zpravodaji města Vlašimi označená jako paní B., bude finančně podporovat úřad práce o měsíce déle. Vlašimi se podařilo dohodnout s úřadem na prodloužení dohody o vytvoření pracovní příležitosti v rámci veřejně prospěšných prací a poskytnutí příspěvku, a to až do soboty 30. listopadu. Současná dohoda, jak uvádí Zpravodaj, končí už ve středu 30. října. Asistent prevence kriminality je podle zákona veden jako zaměstnanec samosprávy se zařazením v obecní policii.

Pálení skříní v Choceradech dořeší až úřad

Kvůli oznámení o pálení lakovaných skříní vyrazili v sobotu 26. října pomoci do Chocerad hasiči z Hasičského záchranného sboru Benešov a jejich neprofesionální kolegové ze Sboru dobrovolných hasičů Chocerady – Samechov. „Na místě velitel zásahu zjistil, že pálení probíhá na soukromém pozemku a že oheň nikoho neohrožuje. Na místo však dorazili také policisté a případ dořeší obec v rámci řešení občanskoprávního sporu,“ informovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Ocenění získal bývalý starosta i dárci krve

Významným občanem města se tentokrát stal někdejší starosta Týnce Zdeněk Březina, současný kapelník dechového orchestru Týnečanka. Zároveň s předáním ocenění se uskutečnilo i poděkování dárcům krve, kteří darují bez nároku na odměnu.