Kvůli vodovodní přípojce rozkopou vozovky v centru

Benešov – Na další dočasnou změnu provozu v centru města si budou muset dát pozor motoristé, kteří jezdí ulicemi Karla Nového, Dukelskou, Vnoučkovou a Pražskou. Důvodem přechodného opatření bude zajištění připojení vodovodu k novostavbě GreenPark Benešov v ulici Karla Nového. Komplikace v dopravě v centru kvůli tomu začnou poslední májový den a skončit by měly 2. června.

Zastupitelé projednají změny územního plánu

Benešov – Návrh na pořízení změny číslo dvě územního plánu, projednají dnes při schůzi nejvyššího orgánu města benešovští zastupitelé. O této změně jednali už při poslední schůzi. K pořízení, tedy schválení změn, se ale nedobrali. Politici totiž podklady ke změnám dostali až krátce před jednáním, a proto nebyli schopni je nastudovat tak, aby mohli zodpovědně rozhodnou. A to také kvůli velkému množství navržených změn, jichž je celkem téměř 70. Kromě ÚP projednají zastupitelé také návrhy na podporu spolků a sportovních klubů z grantového fondu, směny pozemků nebo návrh na schválení vystoupení města Benešova ze stavebního družstva Sicom. Jednání začne v Městském divadle Na Poště v 18 hodin.

Jak se vyrábí zlatavý mok, zjistíte při exkurzi pivovaru

Benešov – Dne otevřených dveří Pivovaru Ferdinand se mohou zájemci zúčastnit už v pátek 19. května. Podívat se Ferdinandovi pod pokličku ale budou moci i v sobotu. Právě na nadcházející víkend totiž připadají oslavy 120 let pivovaru. Ten se v Benešově bude připomínat společně se Dnem veteránů. Prohlídky pivovaru s ochutnávkami piv a limonád startují v pátek v 15 hodin. K dobré náladě zahraje návštěvníkům Český šraml.

Malému školákovi pomáhají také policisté z dopravky

Benešov – Lidí ochotných pomoci druhému, je stále dost. A patří mezi ně také policisté z Dopravního inspektorátu PČR Benešov. Právě oni včera kvůli pomoci školákovi Mirkovi Piskačovi do redakce přinesli velký pytel plný víček.