Práce na opravě vyhlídky pod vrcholem kopce zvaného Homolka vysokého 452 metrů, po němž pozorovatelské místo dostalo název, začnou v pondělí 4. listopadu a před zimní přestávkou skončí 30. listopadu. Napřesrok bude oprava vyhlídky dokončena. Práce znovu odstartují 1. března a skončí 31. května. Z vyhlídky je nádherný rozhled do vltavského údolí se slapským přehradním jezerem a sídly na levém břehu. Přímo pod Homolkou je například vyhlášené letovisko Ždáň.

Jak na vracení zboží, radí úřad

Na nákupy a úskalí při případném vracení zboží, a to nejen v souvislosti s blížícími se Vánocemi, upozorňuje Obecní živnostenský úřad v Benešově. „Vyzvednutí dokladu o nákupu má rozhodně svůj význam,“ upozornil úředník Roman Bumbálek. Bez dokladu o koupi je pak reklamace či výměna zboží těžko vymahatelná. „Doporučujeme proto, nezapomínat při nákupu vyzvedávat účtenky stejně jako záruční listy,“ dodal Roman Bumbálek.

Svatohubertskou mši mají na zámku

Další mši věnovanou svatému Hubertovi, patronu lovu, připravila správa státního zámku Konopiště na první listopadový den. Svatohubertská mše se na Konopišti uskuteční od 18 do 19 hodin a koná se, jak jinak, v kapli, kterou František Ferdinand d´Este, vášnivý lovec, nechal zasvětit právě Hubertovi. Bohoslužbě bude předcházet průvod parkem za zvuku loveckých fanfár.