Práce je rozdělena do dvou etap. Při první auta nebudou moci stát v části ulice M. Kudeříkové a Jana Švermy od 27. května do 2. června. Pro případ špatného počasí, které by vylučovalo nástřik vodorovného značení, stanovila radnice termín na 10. až 16. června. Druhá etapa se týká druhé části ulice Marie Kudeříkové a Jiřího Horáka od 3. do 9. června. Náhradní termín je od 17. do 23. června.

Studie dokládá, jak udržovat a rozvíjet území

Benešov – Lépe využívat společné zdroje a společně poskytovat lepší služby. To je základ koncepce řízení městské korporace, kterou získalo v rámci projektu Podpora optimalizace a kvality na Městském úřadě Benešov a tvorby Studie proveditelnosti, vedení města.

Studie přibližuje ve větším detailu, že Městský úřad Benešov a jeho příspěvkové a obchodní organizace mohou fungovat jako jedna velká veřejnoprávní korporace. A ta zase může lépe využívat společné zdroje a tím mohou společně poskytovat lepší služby. Studie vychází mimo jiné z toho, že posláním každé obce je převzít a udržovat území a majetek obce po předchozích generacích a posouvat ho ku prospěchu všech.

Hasiči o víkendu řešili požáry, ale i odemykali byt

Benešovsko – Běžnou práci měli během uplynulého víkendu profesionální hasiči ze stanic v Benešově a Vlašimi. Už v pátek 10. května odpoledne spěchali do Chotýšan. Oznamovatelka stojící na zastávce autobusu na okraji obce je informovala, že ze sklepa nedalekého dvoupatrového domu, stoupá dým.

V sobotu 11. května zasahovali hasiči v Heřmaničkách. V zahradě jednoho z tamních domů hořely túje a hrozilo, že by se požár mohl dál šířit. Poslední volný den, v neděli 12. května dopoledne zase asistovali hasiči policistům při odemykání dveří bytu v benešovské ulici Na Tržišti. Oznamovatelka se nemohla dobouchat na svou matku a navíc zámku zůstal zevnitř zastrčený klíč.

U Tehova nedaleko Vlašimi se jezdí pomaleji

Tehov – Až do konce května budou cestáři odstraňovat škody, které během zimy vznikly na zhruba 0,7 kilometru dlouhém úseku silnice druhé třídy číslo 125 u Tehova na Vlašimsku. Kvůli tomu tam je silnice částečně uzavřená. Práce se přitom týkají vozovky široké dva metry. Provoz na uvedeném úseku usměrňují přenosné značky a řídí světelné signály semaforů.