Přechodné opatření mezi Hulicemi a Sedmpány začíná už dnes ráno a trvat má do 18 hodin 22. května. Mezi Němčicemi a Bernarticemi začne omezení v pondělí 29. dubna a skončit by mělo v neděli 2. června. Na situaci řidiče upozorní přenosné značky, přednost v jízdě pak určí mobilní světelná signalizace.

Výkop pro kabel brzdí jízdu

Týnec nad Sázavou – Už celý týden od 1. dubna brzdí plynulost dopravy mezi Týncem nad Sázavou a Krhanicemi výkopové práce na krajské silnici druhé třídy číslo 106. V Chrástu nad Sázavou až do 30. května energetici pokládají kabel vysokého napětí. Celá trasa, kde se pokládka kabelu uskuteční, měří bez zhruba sta metrů kilometr. Přenosné semafory ale usměrňují dopravu jen v mnohem kratším úseku dlouhém maximálně 50 metrů. Po té, co dělníci kabel položí do země a výkop zasypou, přejdou na další, stejně dlouhý úsek. Výkopy provádějí zemní stroje v nezpevněné krajnici krajské silnice. Její povrch je od doby pokládky kanalizace v neutěšeném stavu a patří k nejhorším na Benešovsku.

Město nejspíš zaplatí další studny

Týnec nad Sázavou – Další veřejné jednání zastupitelstva Týnce připravuje na pondělí 15. dubna vedení města. Začne v 16 hodin ve velké zasedací síni radnice v ulice K Náklí. Komunální politici projednají už nyní zveřejněné, proto známé záležitosti. K nejzajímavějším budou patřit například už třetí rozpočtové opatření pro letošní rok, bezúplatné převody majetku příspěvkovým organizacím města nebo další pobídky občanům v podobě dotací na vlastní vrtané studny.