Důvodem stanovení přechodné úpravy provozu je zajištění bezpečnosti silničního provozu při konání kulturní akce v Čapím hnízdě. Ta se uskuteční v sobotu 14. září. Na situaci motoristy upozorní přenosné dopravní značky. Na ně řidiči „narazí“ nejen na samotné silnici 1116, ale také na I/3. V křižovatce bude snížena rychlost až na 60 kilometrů v hodině. Stejné to bude také před Čapím hnízdem. Tam bude navíc zakázáno zastavení.

Košt vína zastaví automobily

S velkým předstihem informuje už nyní Silniční správní úřad Benešov o stanovení přechodné úpravy provozu na místní komunikaci na Masarykově náměstí. Tamní provoz je upraven v celém prostoru náměstí do jednosměrek a auta při průjezdu míří od Tyršovy ulice přes Malé náměstí do ulice Pod Brankou.

Přímo na Masarykově náměstí jsou pak další dvě komunikace jen pro zásobování průjezdné pouze od radnice směrem ke kostelu sv. Anny, respektive k justičnímu paláci. A právě tato komunikace bude uzavřená kvůli akci nazvané Vinný košt i z jinak volné strany od radnice. Přechodná úprava provozu má zajistit bezpečnost účastníků akce a to 19. října od 6 do 22 hodin.

Radní zrušili konkurz na šéfa Muzea umění a designu

Zatím pouze jako suché oznámení bez upřesnění jakýchkoliv dalších podrobností, se lze na benešovském webu dočíst info o tom, že se radní města usnesli ve středu 21. srpna na tom, že zruší výběrové řízení na místo ředitele Muzea umění a designu Benešov. Proč tomu tak je, zjistí a brzy vysvětlí na svých stránkách Benešovský deník.

Web přináší soupis majetku v Pyšelích

Celkem 79 položek čítá seznam v Pyšelích nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí. Nalézt ho lze na webu města.