Krytý bazén znovu funguje
Benešov – Plavecký, krytý bazén v Benešově je od 1. listopadu opět v provozu. Provozovatelé benešovských sportovišť museli přes víkend zahájit technickou odstávku z důvodu poruchy na elektrickém napájení bazénu.

V Blažejovicích přečtou i Janáčkova důvěrná psaní
Blažejovice – Dalším koncertem pokračuje v pátek 3. listopadu 33. ročník festivalu Podblanický hudební podzim. V koncertní síni obce Blažejovice od 19 hodin vystoupí Janáčkovo kvarteto ve složení houslisté Miloš Vacek a Richard Kružík, violista Jan Řezníček a violoncellista Břetislav Vybíral. Umělecký přednes bude mít a slovem večer provede Alfred Strejček. Při koncertu uslyší diváci také stati z důvěrných listů Leoše Janáčka mezi ním a Kamilou Stösslovou.

Písně Sváti Karáska zahraje Rosťa Tvrdík v kavárně
Benešov – Písně evangelického písničkáře Sváti Karáska rozezní v pátek 3. listopadu Cafe Bar Terasa v Benešově. Od 19.30 hodin, kdy akce začíná, se hudebního žezla chopí zkušený Rosťa Tvrdík, aby písně známého písničkáře sám odehrál.

Do neveklovského biografu přijde Sněhurku a trpaslíci
Neveklov – Klasickou pohádku se šťastným koncem Sněhurka a sedm trpaslíků uvidí za dobrovolné vstupné děti a jejich rodiče v neděli 5. listopadu v neveklovském kině na náměstí Jana Heřmana. Kus v nastudování jihočeského herce, loutkoherce a pouličního umělce Víti Marčíka začne v 16 hodin. Děti se při pohádce se šťastným koncem mohou těšit nejen na Sněhurku, ale také na prince, zlou královnu a také sedm trpaslíků.Benešovské děti si těla protáhnou na Bohemce
Benešov – Zájezd na sportovní gymnastické odpoledne do pražské haly Bohemians připravuje na závěr týdne Dům dětí a mládeže Benešov. Na cvičení na Bohemce odjedou benešovské děti v neděli 5. listopadu ráno v 7.30 a k rodičům se vrátí ve 12.30 hodin. Zájezd je určený pro všechny děti, které mají zájem o gymnastiku.

Historik Richard Vlasák pohovoří i o výročích
Soběhrdy – Soběhrdský sbor navštíví v neděli 5. listopadu historik Richard F. Vlasák. Nejdříve od 10 hodin začnou rodinné bohoslužby, na které bude navazovat právě historická přednáška. Ta se dotkne české reformace, ale i různých výročí, které si poslední dobou připomínáme. Mluvit se bude o Martinu Lutherovi, Janu Husovi či o vzniku církve. Při setkání si přítomní připomenou i dílo theologa Jana Milíče Lochmana.

Šperky z dílny Vladislava Maška vystavují v muzeu
Benešov – Až do 11. listopadu se můžete pokochat krásou vzniklou pod rukama šperkaře Vladislava Maška. V benešovské pobočce Muzea Podblanicka na Malém náměstí vystavuje šperky, kterým dal podobu díky technice smaltování. V expozici jsou vystaveny i kousky z ušlechtilých kovů v replikách historických šperků.

Úřad se zbavuje pozemků
Chocerady – Celkem 712 metrů čtverečních, v územním plánu obce zanesených jako zahrada, hodlá prostřednictvím veřejné nabídky prodat Úřad pro zastupování státu Benešov. Za pozemek umístěný v katastru obce Chocerady požaduje minimálně 175 tisíc korun. 

Kvůli poruše kabelu ulicí Sklářskou auta neprojedou 
Sázava – S další dopravní nepříjemností se budou muset vyrovnávat řidiči při jízdě městem Sázavou. Od pondělí 6. listopadu bude kvůli opravě poruchy kabelu nízkého napětí v chodníku ve Sklářské ulici a sídlišti 9. května tato komunikace pro veškerý provoz zcela uzavřena. Podle dopravně-inženýrského opatření zpracovaného Tomášem Březinou z firmy Sedoz bude opatření značeno přenosnými dopravními značkami a trvat by mělo až do pátku 10. listopadu.