Obousměrná objízdná trasa pro všechna vozidla, která je v celkové délce necelé dva kilometry vede po silnici II. třídy číslo 110 ulicemi Křižíkovou a Jana Nohy a dále po místní komunikaci ulicí Ke Stadionu a zpět na silnici I/3. Současně s tím byly také přemístěny autobusové zastávky a změněny trasy autobusů. Zastávka u pekárny je ve směru na Bystřici přemístěna do křižovatky ulic Křižíkovy a Jana Nohy.

Chodník mezi Bystřicí a Líšnem dokončí až v roce 2021

Jako změnu stavby před jejím dokončením označuje speciální stavební úřad, Silniční správní úřad Benešov, dokument, který investorovi, městu Bystřici, umožňuje prodloužení termínu dokončení stavby. Tou v tomto případě je chodník z Bystřice do Líšna podél silnice II/111. Stavba tím může nerušeně pokračovat dál až do 4. července 2021.

Důvodem prodloužení je dodatečné řešení projektové dokumentace na veřejné osvětlení a také řešení problémů s překládkou sloupů nízkého napětí, kvůli čemuž byla stavba komunikace pro pěší pozdržena. Speciální stavební úřad v průběhu řízení neshledal důvody, které by bránily prodloužení lhůty, protože se proti tomu nikdo neodvolal.

Radní stanovili pravidla nakládání s dotacemi města

Podle nových pravidel, která projednali benešovští radní při své poslední červencové schůzi, se od začátku druhého prázdninového měsíce musí řídit ti, kteří chtějí od města podporu pro svou činnost. Směrnice nařizuje žadatelům a příjemcům dotací z Grantového fondu města Benešov v oblasti na podporu registrovaných sociálních služeb v roce 2019, jak postupovat a jaké povinnosti při nakládání s penězi města dodržovat.

Současně s nařízením odstartovalo i druhé kolo, kdy mohou poskytovatelé registrovaných sociálních služeb podat žádost o podporu. „Poskytovatelé sociálních služeb mohou své žádosti podávat v termínu od prvního do sedmnáctého září,“ připomněla Zdeňka Roubíčková z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Benešov.

Krásný ztráty odstartuje poctou Petru Skoumalovi

Na třech scénách se od pátku do neděle uskuteční v areálu statku Všetice u Netvořic festival Krásný ztráty. Přehlídka pojmenovaná podle hitu Michala Prokopa nabídne nejen jeho repertoár. Vystoupí i Vladimír Mišík, Vladimír Merta, skupina The Primitives Group nebo významný jazzový hudebník a multifunkční umělec Laco Déczi.

Dále se divákům představí zpěvák David Koller, Vlasta Redl, skupina skladatele a výtvarníka Martina Němce Lili Marlene, nebo kapela Laura a její tygři. Nejmladší věkovou skupinu vystupujících pak tvoří například kapela Zrní nebo zpěvačky Lenka Dusilová a Never Sol. Dvoudenní festival začíná v pátek 9. srpna v 16 hodin poctou Petru Skoumalovi.

Letní divadelní scéna v Týnci uvede Kubu a Kubikulu

Na další představení týnecké letní divadelní scény v Posázaví se mohou těšit nejen děti, ale také příznivci českých pohádek. Už v sobotu 10. srpna na jevišti pod věží týneckého hradu vystoupí se svým zpracováním nyní už klasické pohádky Vladislava vančury Kubula a Kuba Kubikula se zkráceným názvem Kuba a Kubikula, Zuzana Fricová. Představení startuje v pět hodin odpoledne a vstupné je, jako tradičně, dobrovolné. V případě špatného počasí se kus přesune pod střechu týneckého muzea.

Průjezd Načeradcem přeruší oprava vodovodu

Kvůli rekonstrukci 263 metrů vodovodu si od 8. do 28. srpna řidiči projíždějící Načeradec docela zajedou. Ulice se silnici II/150, v níž budou práce probíhat, bude uzavřená a na její druhý konec se osobní auta dostanou přes Daměnice a Pravětice. Auta nad 3,5 tuny pojedou mnohem delší objížďkou přes Mladou Vožici.