Pestré hudební žánry nabídne festival v Benešově

Benešov – Letní festival pod širým nebem pokračuje tento týden na benešovském Masarykově náměstí. Ve středu je na programu kabaret So Fine U2 tribute, čtvrteční večer bude patřit country melodiím v podání uskupení Poutníci. Pop, funk a swing zahraje hudební formace Blue Orchestra v pátek 20. července. Koncerty začínají vždy ve 20 hodin. Festivalové neděle patří filmům, tuto neděli od 21 hodin se bude promítat film Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos. Vstup na Benešov City Live je zdarma. (jvr)

Krasopisně psát si vyzkouší na dílnách v sázavském klášteře

Sázava – Kaligrafii neboli krasopisu a vitráži (malbě na sklo) se budou zájemci věnovat tento týden na klášterních dílnách v Sázavě. Dozví se spoustu informací o obou tvůrčích disciplínách a zároveň si je budou moct také vyzkoušet. Dílny se konají od čtvrtka do neděle 22. července, vždy od 10 do 12 hodin. Určeny jsou pro dospělé i děti. Vstupné činí šedesát korun, děti do čtyř let zdarma. Účastníci se mohou rezervovat předem na emailové adrese sazava@npu.cz. (jvr)

Votičtí projednají územní studii

Votice – Ve Voticích veřejně projednají urbanistickou studii Votice-sídliště v pondělí 16. července. Setkání obyvatel s vedením města a architektem se koná od 16 hodin v kině na Komenského náměstí. Jedná se již o třetí kolo veřejného projednání studie týkající se veřejných prostranství ve městě, konkrétně sídlišť Žižkova, Smetanova a Pražská. Architekt na něm představí doplněný návrh studie podle připomínek občanů, které zazněly na předchozím projednání. To se uskutečnilo v úterý 17. dubna, kdy se jej zúčastnilo téměř šedesát občanů, které zajímaly návrhy změn v daných lokalitách. (jvr)

Na Brodcích začnou opravy

Týnec nad Sázavou – Řidiči mířící do Zbořeného Kostelce v neděli na nějakou dobu naposledy projížděli silnicí od Týnce nad Sázavou až do obce bez omezení. Středočeský kraj připravuje opravu silnice III/1068 od Jawy ke hřbitovu na začátku Týnce nad Sázavou směrem na Benešov. V pondělí 16. července začíná platit částečná uzavírka komunikace u budovy bývalé pizzerie, která potrvá do neděle 22. července. Důvodem je osazení obrubníků. Příští pondělí započne první etapa stavby, která si vyžádá týdenní úplnou uzavírku křižovatky silnic III/1068 a III/1069 až za ulici Na Kněžině. Zhruba od 17 do 7 hodin by měl být umožněn průjezd stavbou do Zbořeného Kostelce a na Kněžinu. Pro příjezd do Zbořeného Kostelce je v době úplné uzavírky možné využít polní cestu z Pecerad. Navazující etapa potrvá do 10. srpna. (jvr)