Horské kolo zaujalo zloděje, vloupal se pro něj do auta
Benešov – Krádeže musí benešovští policisté řešit celkem často, což dokazuje i případ z minulého týdne. Zloděj si v Benešově v Zapově ulici vyhlédl osobní vozidlo Škoda Octavia, ve kterém měl majitel auta uložené jízdní kolo. Rozbil proto zadní okno u automobilu a následně odcizil horské kolo značky 4Ever 2013. „Majiteli vozu a kola způsobil škodu za více než 20 tisící korun. Pachatel se tak dopustil přečinu krádež a poškození cizí věci. V případě jeho dopadení a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ řekla tisková mluvčí benešovské policie, Veronika Čermáková.

Kurty a hřiště uzavřeli
Benešov - Tenisové kurty a travnatá hřiště u Zimního stadionu v Benešově nechal provozovatel do odvolání uzavřít. Zákaz vstupu do těchto míst je nutný kvůli celkové rekonstrukci sportovišť v areálu na Sladovce. „Sportoviště jsou nyní předaná stavební firmě a jakýkoliv vstup na ně je vstupem na staveniště a je na vlastní nebezpečí!“ napsala na webu města Markéta Pazderová.

Odlehčovací služba nově funguje v Čerčanech
Čerčany - Odlehčovací služba pobytová nově funguje v rámci Hospicu Dobrého pastýře v Čerčanech. Je určená osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které je jinak pečováno v domácím prostředí. Ve chvíli, kdy se rodina nemůže o svého blízkého postarat, mohou její členové využít této sociální služby. Ta nabízí pobyt v čerčanském hospicu pro nesoběstačnou osobu po dobu minimálně 3 dnů a maximálně 90 dní v roce.

Lidé z okolí Votic projednají, jak budou vypadat jejich osady
Voticko – Veřejné prostory v osadách kolem Votic se změní. A jak budou vypadat mohou ovlivnit i občané. Již v úterý 15. května se uskuteční veřejné projednání územní studie v Martinicích od 17 hodin a v Beztahově od 19 hodin. Následovat bude čtvrteční setkání s obyvateli Mysletic v 17 hodin a Budenína v 19 hodin. Ke konci měsíce přijedou architekti také do Srbic, a to 28. května od 17 hodin, následně o den později do Ameriky.

Neznámý řidič poničil automobil a z místa ujel  
Mezno - Dosud neznámý řidič blíže nezjištěného automobilu poškodil osobní vozidlo na jeho levé zadní části a poté z místa ujel. Případ se stal ve čtvrtek 10. května v dopoledních hodinách na parkovišti u fast foodu McDonalds, u dálnice D3 ve směru z Tábora na Prahu, v katastru obce Mezno. Policisté z Jihočeského kraje, kteří nehodu vyšetřují, proto žádají veřejnost o případné poznatky.