K Valentýnu lze darovat i krev
Benešov – O tom, že svátek svatého Valentýna patří především milencům, netřeba dlouze mluvit. A stejné je to i s ohledem na vzájemné obdarovávání zamilovaných. Darovat je ale možné i něco mnohem cennějšího a pro život důležitějšího – vlastní krev. Právě s touto myšlenkou teď v souvislosti se svatým Valentýnem přicházejí v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie. Valentýnské odběry krve tam chystají na středu 14. února. Začnou v 6 hodin a skončí v 8.30. Transfuzní a hematologické oddělení každého dárce odmění malým dárkem – k Valentýnovi.

Zde se muž se ženou domluví, zjistí ve Vlašimi
Muž a žena – můžeme se domluvit? Tak stručně, i když poněkud tajemně, nazvali organizátoři z vlašimské společnosti Montessori seminář Vlaďky Bartákové z Mateřského centra Praha. Lektorka při něm bude b pátek 9. února ve Spolkovém domě na Palackého náměstí rozebírat zvláštnosti, odlišnosti, přednosti a nástrahy komunikačního světa mužů a žen. Přednáška začne v 18 hodin.Nezapomínají na tradice
Benešovsko – Na řadě míst okresu si v sobotu 10. února připomenou místní obyvatelé masopustní tradice. Už od 9 hodin to bude ve Václavicích. Maršovický masopustní průvod připravený tamními ochotníky ze Zornice, vyrazí z náměstí v 10 hodin. V tu dobu odstartuje průvod i v Neveklově a v 11 hodin pak také v Čechticích a Jankově. To ve Zvěstově začnou maškary mýtné od projíždějících motoristů vybírat až hodinu po poledni. Na stejný čas chystají zahájení veselí také v Načeradci a ve 14 hodin pak i v Sázavě.

Film o pomstě hrají v Čerčanech
Čerčany – Thriller z koprodukce Francie a Německa režiséra a autora scénáře Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti Odnikud, v němž exceluje herečka Diane Kruger, uvede v sobotu 10. února od 19.30 čerčanské kino.

Maškary vyzvou k tanci
Benešovsko – Na vzrušující zábavu s někým, o kom ani netuší, kdo je, se vypraví tanečníci v Neveklově a Pyšelích už zítra. Maškarní bál v neveklovské sokolovně startuje v sobotu 10. února v osm večer a k tanci i poslechu zahraje formace MP6. Také v Pyšelích bude místem reje masek sokolovna. První tóny plesu, jehož hlavním tématem budou, jak jinak, olympijské hry, zazní také ve 20 hodin a spustí je skupina a Kolář Banda.