Lesy nad Čakovicemi auta celý týden neprojedou

Přesně 363 metrů měří úsek silnice druhé třídy číslo 107, který od pondělí 23. do pátku 27. září zaberou se svými stroji cestáři. Týkat se to bude úseku od čakovické křižovatky na Krhanice po prudkou zatáčku v centru Čakovic, osazenou zrcadlem, kterou lemují automobilové vraky.

Mapa s vyznačením uzavírky a objížďky.

Kvůli zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy na silnici z Týnce nad Sázavou do Kamenice, dojde v uvedené době k přechodné úpravě provozu. Tou bude úplná uzavírka místa rekonstrukce. Kvůli tomu cestáři také vytyčí objízdnou trasu. Ta povede po silnici III/6032 přes Dařbož do Babic v okrese Praha východ a dále na takzvanou starou benešovskou silnici s označením II/603. Cestou do Kamenice tak řidiči najedou o zhruba tři kilometry více.

Po velkých prázdninách se politici se sejdou poprvé

První poprázdninové veřejné zasedání městského zastupitelstva svolává starosta Jaroslav Hlavnička na pondělí 23. září. Koná se tradičně ve velkém sále Kulturního domu Karlov v Benešově a začátek je stanoven na obvyklou dobu, 18 hodin. Na programu bude celkem šestadvacet bodů. Mimo jiného proberou komunální politici i návrh na vydání obecně závazné vyhlášky o stanovení systému svozu komunálního odpadu. Hlasovat budou i o směnách pozemků a bezúplatném převodu pozemků z ministerstva vnitra na město.

Dívkám přibyly na školních toaletách velká zrcadla

Řadu novinek objeví pokaždé žáci při svém nástupu do tříd svých škol po velkých letních prázdninách. Platí to také pro děti ze Základní školy Týnec nad Sázavou. V pavilonu II. stupně školy v Komenského ulici využilo vedení instituce volno k rekonstrukci toalet. Modernizované zařízení tak nyní odpovídá současným hygienickým normám i požadavkům dnešních dětí. „Především děvčata ocenila nová velká zrcadla a automatické vysoušeče rukou,“ potvrdila Lenka Morávková z týnecké radnice. Toalety dospaly přes prázdniny nové dveře, dlažbu i obklady a změnilo se i sanitární zařízení. U záchodů tak funguje také bezdotykové splachování.