Jednat budou o miliardě korun
Benešov - Projednání a případně i schvalování nejdůležitějšího dokumentu města má před sebou politická reprezentace Benešova. Jeho zastupitelé proberou ve středu 24, ledna kromě dalších čtrnácti bodů i rozpočet pro letošní rok. Jednání dnes odstartuje ve velkém sále KD Karlov v 18 hodin. V návrhu rozpočtu je na straně výdajů téměř jedna miliarda korun. V příjmové straně rozvahy je pak jen polovina této částky. Jak chce rozdíl v účtech současné vedení města řešit, a co na návrh říká opozice, zjistí ten, kdo přijde na Karlov. Jednání je totiž přístupné veřejnosti.

Někdejší šéf hradního protokolu mrkne do historie
Neveklov – Hlava českého státu v historii a moderní době. Právě tak nazval svou přednášku pro širokou veřejnost někdejší dlouholetý šéf protokolu prezidentů České republiky Jindřich Forejt. V zasedací místnosti Městského úřadu Neveklov na dané téma pohovoří a s přítomnými o podiskutuje ve čtvrtek 25. ledna od 17 hodin. Jindřich Forejt je v současné době kurátorem konopišťských výstav věnovaných životu a vládě Marie Terezie.

Při semináři zmíní, jak vést předškoláky k péči o přírodu
Vlašim – V prostorách vlašimské organizace Českého svazu ochránců přírody v Pláteníkově ulici se ve čtvrtek 25. ledna koná seminář s názvem Didaktika EVVO v mateřské škole. Kantoři, kteří se akce zúčastní, při něm budou hovořit Enviromentální výchova. Lektorkou semináře bude od 15 do 18.30 Lenka Zapletalová z Rodinného centra Světýlka. Ta při semináři zmíní i to, jak a proč vést předškolní děti k péči o přírodu a o Zemi. Pohovoří i o tom, jak je příroda nejkrásnější a nejzajímavější hřiště a jak je dobré dopřát dětem možnost to všechno objevovat.Karbaníci se při mariáši sejdou na jihu Benešovska
Mezno – Kvůli vysoké účasti borců ovládajících hru s čertovými obrázky se turnaj v křížovém mariáš – Střezimíř 2018, uskuteční v odpovídajících prostorách na jiném místě. Bude jím v sobotu 10. února hospoda v Mezně. Celkově už 13. ročník turnaje bude mít prezentaci hráčů od devíti hodin a samotný začátek pak organizátoři stanovili o hodinu později.

Zjistí, jakou zátěž vydrží most na okraji Benešova
Benešov – Jaké zatížení vydrží most na silnici první třídy číslo 3 známé i jako E55? Právě to budou už v pondělí 29. ledna zjišťovat mezi 8. a 14. hodinou v benešovské Máchově ulici odborníci. Konstrukce, pod níž vyjíždějí tisíce aut denně směrem na Týnec nad Sázavou, pamatuje druhou světovou válku. Kvůli diagnostice mostu dojde během pondělí k přechodné uzavírce silnice druhé třídy číslo 106. Diagnostický průzkum mostu následuje po řadě kritických a varovných dopisů řidiče Bohuslava Rambouska. Ten napsal už stohy papíru a zaslal je řadě orgánů. Teď, nejspíš i pod dojmem zřícené lávky v pražské Troji, se úřady rozhodly Rambouskovo varování vyslyšet. Ještě nedávno Ředitelství silnic a dálnic ho ale nebralo vážně s tím, že jsou mosty i v Benešově pravidelně sledovány.

Doporučí půjčku 250 milionů
Benešov – Schválit uzavření smlouvy o půjčce na dlouhodobý investiční úvěrový rámec ve výši 250 milionů korun doporučí dnes zastupitelům města jeho radní. Sedmičlenný orgán, v němž zasedají čtyři členové ČSSD a tři z hnutí ANO a který podporuje ze zastupitelstva i TOP 09a KSČM, to nejvyššímu orgánu města navrhne prostřednictvím starosty Petra Hostka či místostarosty Jiřího Švadleny. Zastupitelstvo má 27 členů a to, jak se k doporučení radních postaví, bude zřejmé někdy kolem 20. hodiny. Jednání zastupitelstva startuje v Kulturním domě Karlov ve středu 24. ledna v 18 hodin. Úvěr chtějí radní získat od Komerční banky.

Odešli bezdomovci, teď ostraha
Benešov – Z rozhodnutí rady města skončila dohoda mezi Benešovem a pražskou společností HG Security. Soukromá bezpečnostní firma pro město střežila prostor někdejších Táborských kasáren od loňského září. Jejím úkolem bylo zajistit prostor před vstupem nepovolaných osob. Při tom z místa zmizeli také bezdomovci a narkomani, kteří obývali opuštěné objekty. Za službu podle zářijové smlouvy mělo zaplatit město 605 tisíc korun včetně DPH.