V Křemení pojedou pomaleji
Chotýšany – O úpravu provozu na pozemních komunikacích v podobě instalace zpomalovacích prahů v jedné své části, Křemení, požádala silniční správní úřad obec Chotýšany.

Na radnice se pobaví o tom, jak se v Týnci sportuje
Týnec nad Sázavou – Jak aktivně mohou obyvatelé města prožít svůj volný čas? Třeba tím, že si zasportují. Kde k tomu v sídle nad řekou Sázavou najdou vhodná sportoviště, bezpochyby ví nejlépe oni sami. Pro ty ostatní to připomene Věra Junová předsedkyně městské sportovní komise. Besedu s ní na téma jak se v Týnci sportuje, připravil pro širokou veřejnost Vlastivědný spolek Týnce nad Sázavou. Koná se dnes od 17.30 ve velké zasedací místnosti městského úřadu v Týnci nad Sázavou.

Ve Vlašimi chystají jarmark
Vlašim – Stánky s řemeslnými výrobky i občerstvením zajistí pro Velikonoční jarmark, který se koná v sobotu 24. března, spolek Fakt-um. Všechno ostatní se odehraje na zahradě Spolkového domu sourozenců Roškotových na Palackého náměstí. Akce startuje ve 13 hodin. Během jarmarku vystoupí folkař Aleš Povolný, Teátr Pavla Šmída s jeho Větrnou pohádkou, Acoustic Vajra Band, kejklíři Tomáš a Šimon Pěnkavovi a na závěr kapela Náhodná setkání.

V Táborské ulici otevřou dům služeb sociální prevence
Benešov – Slavnostní otevření Domu služeb sociální prevence stojícího v někdejších Táborských kasárnách ve stejnojmenné ulici nachystalo město Benešova na úterý 27. března v devět hodin. přestavba objektu na Dům služeb sociální prevence. Kvůli stavně za 22 milionů korun, z nichž polovinu zaplatilo město, nemohli během letošní zimy bezdomovci využívat noclehárnu. Přesto tito lidé na ulici nezůstali. Teplo našli ale jen u společnosti CestoKam. Objekt v kasárnách vytváří úplný systém péče o sociálně vyloučené ohrožené lidi a poskytne tak zázemí pro celkem čtyři služby sociální prevence.

Na chodnících Benešova přibude dalších sedm kamenů
Benešov – Zatím jen jako záměr města Benešova visí na úřední desce oznámení radnice na výpůjčku části pozemku na Malém náměstí pro umístění dalších sedmi kusů pamětních kamenů
zmizelých. Slovo Stolperstein, jak se předměty o které se jedná německy nazývají, v doslovném překladu znamená „kameny, o které je třeba klopýtnout.“ Jedná se o dlažební kostky s mosazným povrchem, vsazené do chodníku před domy obětí holokaustu. Podle encyklopedie Wikipedia původně šlo o projekt německého umělce Guntera Demniga, který první kámen položil 16. prosince 1992 před radnicí v Kolíně nad Rýnem.

Ve Čtyřkolech chtějí změnu, kvůli ní pojedou do města
Čtyřkoly – Žádost o dodatečné povolení změny stavby – Rekonstrukce chodníků a komunikací Čtyřkoly – Javorník, kterou obec Čtyřkoly podala Stavebnímu úřadu Benešov a jeho silničnímu správnímu úřadu loni v červenci, se dostala do další fáze projednávání. Benešovský silniční správní úřad sice upustil od dalšího ohledání místa stavby, tedy přímo v obci, protože to už bylo provedeno loni v listopadu, ale nařídil ústní jednání. To se uskuteční ve středu 18. dubna v 9 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Benešov.