I v nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov se bude znovu hlasovat
Benešov – Také nemocnice Rudolfa a Stefanie zajistí možnost svým pacientům účastnit se prezidentských voleb. V prvním kole tam hlasovalo 47 voličů včetně čtyř lékařů zapsaných ve zvláštním seznamů voličů vedeném u Městského úřadu Benešov nebo s voličskými průkazy. „Nejvíce voličů, čtrnáct, hlasovalo na Oddělení následné péče a Interně,“ připomněl mluvčí nemocnice Petr Ballek s tím, že o hlasování ve druhém kole projevilo zájem 65 lidí včetně čtyř lékařů s voličským průkazem. Volební komise s mobilní volební schránkou navštíví pacienty dnes. „Počty pacientů, účastníků voleb, jsou rekordní. V minulosti hlasovalo tak kolem deseti až patnácti voličů,“ dodal Petr Ballek.

Celých 700 let života sídla, si připomenou na třech místech
Benešovsko – Rok 1318 byl z pohledu kolonizace české kotliny nejspíš hodně významný. Ten rok jen v prostoru dnešního Benešovska vznikly tři obce. Slovo vznikly, je ale hodně zavádějící. V té době se totiž o třech sídlech jen začalo psát. S trochou nadsázky pro lze říci, že to byla doba, kdy se lidé naučili psát. První písemnou zmínku, jako důvod k oslavám kulatin, využijí nejen ve Vlašimi, ale také Týnci nad Sázavou a Petroupimi. Tam všude lidé žijí nejméně 700 let. S jistotou ale ještě delší dobu. Všechna sídla k výročí chystají řadu akcí a ve dvou zmiňovaných městech je celý letošek ve znamení prošpikován připomínkami události staré sedm století.

Otevřeli skladiště u Divišova
Divišov – Další z řady skladů „zdobících“ Česko otevřela mezinárodní logistická společnost Gefco v katastru Divišova, u Měchnova. Společnost působí v Česku patnáct let a zprovoznila už svou devátou pobočku. „Dlouhodobě rostoucí trend na poli logistiky potvrzujeme otevřením nového skladu v CTPark Divišov,“ uvedl Tomáš Brada, marketingový manažer společnosti. Ve skladu získalo místo deset lidí, ale podle zástupce společnosti by to v budoucnu mohl být až pětinásobek. Skladové prostory s plochou 7 200 metrů čtverečních firma zřídila hlavně pro dlouhodobé klienty z oblasti automobilového průmyslu.

Zastupitelstvo Benešova 24. ledna skončilo předčasně.
Po třech hodinách skončila benešovská schůze ostudouChystají pocitovou mapu
Benešov – Konkrétnější představu o tom, co občané ve městě považují za důležité, chtějí získat pomocí takzvaných pocitových map, benešovští úředníci. Mají pomoci při cílenějším plánování a rozsahu investic, obnovy a modernizaci vytipovaných oblastí města. „Jako pilotní projekt bychom chtěli představit pocitovou mapu dětských hřišť. Tento rok bychom je rádi všechna zmodernizovali,“ připomněla Helena Kaňková, vedoucí Odboru rozvoje města s tím, že každé hřiště potřebuje trochu jiný zásah a ten by se měl co nejvíce přiblížit představám občanů. Obdobný průzkum potřeb občanů sestavilo před nedávnem MC Hvězdička.

Povolili stavbu dalšího skladu
Benešov – Přezkoumání žádosti o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení, které podala bystřická firma Stamo CZ, předcházelo kladnému rozhodnutí stavebního úřadu o umístění stavby skladu v jižní lokalitě Benešova, zvané Na Šancích. Úřad současně stanovil podmínky pro umístění stavby. Ta podle společného rozhodnutí stavebního úřadu bude přízemní s půdorysem 20 krát 16,5 metru a výškou 7,2 metru. Objekt bude z ocelové konstrukce s opláštěním ze sendvičových panelů se sedlovou střechou. Stavba bude napojena na elektřinu, nebude vytápěná a nebude napojena na kanalizaci. Bude ale z vedlejšího objektu napojena na hydrant.

Soutěží o vstupenky do kina
Votice – Vstupenku na promítání filmu Síla lidskosti mohou vyhrát každý týden ti, kteří se zapojí do soutěže, kterou vyhlásilo votické Městské informační centrum na svých facebookových stránkách. Stačí jen sledovat tyto stránky a odpovědět na otázku, která se během daného týdne objeví v aktuálním příspěvku. Soutěžní otázka se vždy bude týkat Nicolase Wintona, o kterém je snímek Síla lidskosti. Následné, jedinečné promítání o životě Nicolase Wintona a jeho dobrosrdečném a statečném skutku během druhé světové války, kdy zachránil nesčetně dětí, se uskuteční ve votickém kině ve středu 25. dubna od 19 hodin. 

Ze vzduchové pušky si zastřílí neregistrovaní střelci
Benešov – Otevřené střelecké závody pro neregistrované střelce ze vzduchové pušky se konají v sobotu 27. ledna od 8.30 v sále Domu dětí a mládeže v Benešově. Akce je vhodná především pro malé, nadšené střelce, tedy i ty nezkušené. 

Maršovičtí ochotníci odehrají divadlo u sousedů
Heřmaničky – Divadelní hru Tenkrát v Dalastownu představí ochotníci ze spolku Zornice Maršovice u svých nedalekých sousedů, v Heřmaničkách. Představení odehrají v sobotu 27. ledna od 18 hodin v heřmaničské sokolovně.

Piloti z Číny se cvičí v Benešově. A přiletí desítky dalších
Piloti z Číny se cvičí v Benešově. A přiletí desítky dalších