Novinka se do novely vodního zákona dostala kvůli tomu, že se stávalo, že někteří lidé, kteří si chtěli pořídit zdroj vody, de facto obcházeli zákon a nechali si vybudovat průzkumný hydrogeologický vrt, na který se nevztahovaly žádné povolovací procesy, a pak takový vrt zcela nezákonně používali dál jako studnu a odebírali z ní bez povolení, které ani nelze k tomuto vrtu vydat, vodu. Pro stavbu nové studny se nic nemění.

Kvůli silnému větru by si lidé měli zabezpečit své věci

Benešovsko – Také na Benešovsku lze dnes očekávat silný a nárazový vítr. Upozorňuje na to Český hydrometeorologický ústav. Nová výstraha platí totiž pro Prahu, Středočeský a Plzeňský až do dnešní půlnoci. hydrometeorologové dále varují před sněhovými jazyky v polohách od 500 metrů nad mořem. Kvůli zmírnění dopadů silného větru by si lidé měli zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty a zabezpečit například i skleníky. Při řízení auta by měli řidiči jet nanejvýš opatrně.

Mohou obnovit svatební slib

Benešov – Kromě běžných svateb se v obřadní síni benešovské radnice na Masarykově náměstí mohou už letití manželé přihlásit také k obnově svatebního slibu. Ty se konají po určité době od první svatby a podle toho se také nazývají. Například zlatá svatba se koná po půlstoletí od té první. Žadatelé o obnovu svatebního slibu se mohou hlásit na benešovské radnici.