Při besedě se bude hovořit o tom, jak se osvobozuje duše
Vlašim – Pjér la Šé'z, organizace provozující psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody, ukáže svou práci také ve Vlašimi. Pravě tam, ve Spolkovém domě sourozenců Roškotových na Palackého náměstí, se ve čtvrtek 18. května od 18 hodin uskuteční beseda na téma osvobození duše. 

Vystoupí Eliška a Ahmad
Vlašim – Laureátka mezinárodních pěveckých soutěží Eliška Gattringerová zazpívá ve čtvrtek 18. května od 19 hodin ve vlašimském zámku společně s pěveckým kolegou Ahmadem Hedarem. 

Ukáží publiku, jak se naučili ovládat své hudební nástroje
Týnec nad Sázavou – Na závěrečný letošní koncert žáků týnecké pobočky Základní umělecké školy Josefa Suka Benešov Benešov, se bezpochyby do zasedačky týnecké radnice vypraví rodiče mladých muzikantů. Ale koncert budoucích umělců je přístupný komukoliv. Začne ve středu 17. května v 2017 v 17 hodin. 

O korunovaci Karla IV. se více dozvíte v muzeu
Jílové u Prahy – Korunovace, ale samozřejmě také samotná koruna, která spočinula na hlavě krále Karla IV., budou jediným tématem přednášky, kterou v Regionálním muzeu Jílové u Prahy budou mít historici Petr Juřina a Jan Vizner. Pokud jejich povídání chcete stihnout, měli byste v muzeu být včas, tedy ve čtvrtek 18. května v 17.30. 

Festival Jaro Josefa Suka uzavře komorní koncert!
Benešov – Trio Amistad, které tvoří Mexičan Omar Rojas a Češi Jan a Vítězslava Škrdlíkovi, vystoupí během závěrečné části šestadvacátého ročníku hudebního festivalu Jaro Josefa Suka. Komorní koncert se odehraje ve velkém sále Hotelu Pošta poslední májový čtvrtek a jeho první tony zazní v půl osmé večer. 

Horor Uteč promítnou v benešovském biografu
Benešov – Uteč. Tak jednoduše a jednoznačně se jmenuje americký horor, který přinese už zítra příznivcům strachu benešovské kino v Poštovní ulici. Snímek pojednává o dívce, která si veze svého kluka domů na víkend, aby ho představila rodičům. To, co následuje, prý překoná i nejčernější noční můry a divákům v kinosále údajně připraví naprosto nečekaný zážitek. No, přesvědčit se o tom můžete sami. Film začne v 19.30 a je samozřejmě mládeži nepřístupný. 

Řidiči se Dia bát nemusejí, rychlost jízdy jim jen ukáže
Benešov – Především jako prevence začal v ulici Červené Vršky pracovat radar s označením Zeus. Kromě zmíněné prevence v ulici, která řidiče odvádí ke křižovatce s výjezdem na Prahu, zařízení zaznamenává také pro účely statistiky údaje o provozu. A protože se jedná o pouhý ukazatel, neumí „bedýnka" k odpovědnosti pohnat neukázněné řidiče. „Ukazatel město získalo v rámci projektu Bezpečný Středočeský kraj, který by měl přispět k monitoringu a zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," uvedla Veronika Kondrátová z Odboru vnitřních věcí benešovské radnice.