V Neveklově najdou hvězdu

Neveklov - Kulturní komise města pořádá v sobotu 18. února další ročník talentové soutěže pro děti od 3 do 19 let „Neveklovská hvězdička". Vystupující mají možnost od 9 hodin ukázat své dovednosti v kategoriích zpěv, hra na hudební nástroj a tanec či pohyb s hudbou.

Trainspotting se vrací

Benešov - T2 Trainspotting, právě tak se jmenuje nový britský snímek, plný zrady, pomsty, lásky, strachu či drog. Pokračování legendárního snímku z 90. letech si diváci mohou vychutnat dnes od 17 hodin v benešovském kině.

Ples pořádají na zámku Libouň

Zvěstov, Libouň - Sbor dobrovolných hasičů Zvěstov dnes večer pořádá ples. Akce se uskuteční na zámku v sousední Libouni.

Spojenci trvají dvě hodiny

Neveklov - Přes dvě hodiny trvá film určený divákům nad 12 let s názvem Spojenci. Natočili ho filmaři z Velké Británie a USA, které vedl věhlasný režisér Robert Zemeckis. Snímek můžete dnes od 20 hodin vidět v neveklovském kině na náměstí Jana Heřmana.

Zámek bude hostit fotbalisty i členy sokolů

Louňovice pod Blaníkem - Tradiční únorový fotbalový ples, který v louňovickém zámku pořádají zdejší sokolové, začne zítra ve 20 hodin. Milovníci tance i dobré hudby se mohou těšit na kapelu K.O.tel rock. Kolem 22. hodiny večer se budou také prodávat lístky do tomboly, která bude více než bohatá.

Průzkum odhalí povědomí lidí o chování při úniku látek

Benešov - Přehled o znalostech obyvatel regionu o správném chování při dopravních nehodách nebo ohrožení jejich zdraví, například chemikáliemi, má profesionálním záchranářům zajistit anonymní dotazníkový průzkum. Patnáct odpovědí na nenáročné otázky pomůže hasičskému záchrannému sboru i krizovému řízení Benešova, Vlašimi a Votic nastavit preventivní kampaně tak, aby se povědomí lidí o bezpečnosti zvýšilo. Jak se k dotazníku dostat, je možné zjistit na webových stránkách Benešovského deníku.

Připravují benefiční koncert pro hendikepované golfisty

Benešov - Už podruhé budou moci lidé přispět vstupným na benefiční koncert na pomoc hendikepovaným sportovcům. Jamka pro hendikep, jak se akce jmenuje, se uskuteční v divadelním sále Hotelu Pošta v polovině příštího měsíce a svou účast už přislíbili například Jiřina Anna Jandová a Dalibor Janda, ale také formace Bohemica, v níž hraje známý textař a spisovatel Jan Krůta. Zatančí Dancing Crackers a zazpívá i muzikálový sólista Radim Schwab.