Jednou z nich je Zmizelá Vlašim, město v proměnách času vydaná v roce 2015. Staré fotografie a obrázky Vlašimi autor knihy získává od příznivců historie. Proto také realizoval vydáním knih myšlenku souhrnné dokumentace města pod Blaníkem.

V Phově práce skončí později

Soběhrdy – Kvůli výstavbě vodovodu v osadě Phov, místní části obce Soběhrdy, požádal tamní obecní úřad o stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích. Ta spočívá v zákazu vjezdu do oblasti stavby a vyznačení objízdné trasy. Žádost sice Soběhrdy podaly už dříve, nyní však Silniční správní úřad Benešov projednal a schválil novou žádost o změnu.

Ta se však netýká tras nebo rozsahu prací, ale prodloužení termínu II. etapy uzavírky. Tím se mění termín stanovení přechodné úpravy provozu dle stanovení z 8. listopadu loňského roku. Nový termín dokončení druhé etapy by měl přijít v samém závěru února. Ostatní podmínky zůstávají beze změn.

Kraj hodlá zefektivnit chod nemocnice

Benešov – I když se o tom, jak byly investovány krajské peníze v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie, na místě přesvědčuje pravidelně krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk, zavítala nyní do ústavu osobně také hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Byla to v pořadí už její třetí exkurze do krajských nemocnic.

„Přijela jsem se přesvědčit o tom, jak investice finančně podpořené krajem probíhají a jak je nemocnice připravena na splnění požadavku kraje, aby se obešla bez provozních dotací,“ uvedla hejtmanka s tím, že se kraj letos chce zaměřit na zefektivnění hospodaření svých nemocnic při zachování kvality a dostupnosti péče.