Hasiči likvidovali hořící slámu, hrozil požár stohu

Braštice – Hasiči museli v neděli po 15 hodině vyrazit do malé vsi Braštice u Vrchotových Janovic. Hořela totiž nasypaná sláma asi na 10 metrech čtverečních. Hrozilo také, že požár zasáhne blízký stoh. S hašením pomáhali i místní. To se naštěstí neudálo. V okrese vyjeli hasiči za víkend k požárům ještě dvakrát.

Řidiče v Benešově potrápí další, týdenní uzavírka

Benešov – Uzavírka ulice Táborská je rozdělena na tři etapy a druhá etapa by měla začít již dnes. Jedná se o úplnou uzavírku v úseku od vjezdu obchodu s elektrem až po přechod pro chodce před prodejnou s auto moto díly. Ulice U Pivovaru však přístupná bude, a to po chodníku umožňujícím pojíždění, na který bude po dobu uzavírky zákaz vstupu chodcům.

Budují nové komunikace

Sázava – Na okraji zastavěné části města Sázava, konkrétně v lokalitě na Křemelce, započala první etapa výstavby nových komunikací. V rámci stavebních prací provedou pracovníci odvodnění silnic pomocí vsakovacích žlabů, ochranu sítí elektrokomunikací, doplnění veřejného osvětlení a úpravu zeleně. Jedná se o výstavby v ulicích Opplova, Pavly Fořtové a Verisova, které by měly být ukončeny 30. listopadu.

Klášterka se bude renovovat, přibudou i cesty

Benešov – Zatím bylo vyhlášeno pouze výběrové řízení na projekt, ale renovace parku Klášterka se obyvatelé Benešova určitě dočkají. Město se totiž rozhodlo, že relaxace v centru města je velice důležitá a i přesto, že žádost o dotaci nebyla úspěšná, tak bude vedení v projektu pokračovat a zafinancuje ho ze svých vlastních financí. V rámci investiční akce by se mělo se jednat o veřejné osvětlení, parkové cesty, odpočinkové zóny jak pro piknik, tak i pro venčení psů, sportovní zóny a vycházkové trasy, protože tyto požadavky by ocenili hlavně občané Benešova a okolí.

Blíží se plánovaná odstávka

Sázava – Plánovaná odstávka elektřiny se uskuteční 1. září, kdy se elektřina v domácnostech části Sázavy, konkrétně v Bělokozlech a části Sázavy, úplně zastaví. Odstávka má trvat od 7.30 do 19 hodin. Tento čas je udán jako pouze nejnutnější doba odstávky.

Na maratonu by chtěli pokořit hranici tisíce běžících

Benešov – Běžecký maraton v Benešově se koná 10. září v Benešově a pořadatelé letos doufají v pokoření tisícovky účastníků. Hostem bude český atletik a vícebojař Roman Šebrle. Z různých závodů si vybere každý, kdo rád, nebo pravidelně běhá. Celkem bude připraveno pět závodů jako například Běh maminek a hospodyněk nebo Minimaraton pro nejmenší.