Pět radních bylo pro schválení usnesení, dva se při hlasování zdrželi. Peníze mají fotbalistům pomoci při hrazení dopravy k zápasům, soustředění, sportovnímu vybavení nebo účasti na turnajích. Navržená podpora je pro celý klub včetně mládeže a ve stejné výši, jako v loňském roce.

Radní na podporu Šacungu navrhují méně

Benešov – Materiální vybavení, ceny do soutěží jako jsou diplomy, poháry a medaile, startovné, cestovné a ubytování při soutěžích nebo cestovné, ubytování a stravování na soustředěních pro děti, mládež a také trenéry či platby za utkání rozhodčím. To jsou položky, na které může už v pondělí získat dotace města nohejbalový SK Šacung.

O tom, zda se k doporučení radních připojí i zastupitelstvo, bude jasno už v pondělí 15. dubna, kdy se v KD Karlov koná od 18 hodin jeho další letošní veřejné zasedání. Nohejbalisté v případě schválení budou moci počítat s částkou 160 tisíc korun. Rada ale původně jednala o podpoře přes 184 tisíc korun. Nakonec se ale usnesla na doporučení nižší částky.

Votičtí dobrovolní hasiči pomáhali i v březnu

Votice – Zvednutí nemohoucího člověka na kolečkové křeslo, odstranění spadlého stromu, asistence profesionálním záchranářům při dopravní nehodě nebo hašení požárů. To byly druhy zákroků, které během března provedli požárníci z jednotky Sboru dobrovolných hasičů Votice. Během třetího měsíce roku votičtí dobráci zapsali do své kroniky celkem třiadvacet zákroků. Vyjížděli přitom i několikrát denně.